Заборона продажу алкоголю: вибір між законом і мораллю

Заборона продажу алкоголю - Сергій Нагорняк

26 лютого 2016 року на сайті Вишневої міської ради оприлюднено проект рішення про тотальну заборону роботи будь-яких закладів торгівлі в нічний час (крім аптек), заборону торгівлі алкоголем та тютюном поблизу загальноосвітніх навчальних закладів, ще ряд заборон щодо продажу алкоголю на розлив, розпиття у громадських місцях тощо.

Проект є відверто неякісним. В його тексті використовуються застарілі поняття, які давно виключені із законодавства, як то “суб’єкти господарської діяльності” (зараз – “суб’єкт господарювання”), “слабоалкогольні напої” (зараз – “алкогольні” без градації за міцністю). Крім того, встановлюються заборони, які вже встановлені нормативно-правовими актами вищого рівня (законами, постановами КМУ, наказами міністерств). Найголовніше — що тотальна заборона торгівлі у нічний час суперечить законодавству. Більше того, автор проекту і сам визнає його протизаконність, про що чесно пише у “Аналізі регуляторного впливу“, але при цьому посилається на те, що в багатьох містах вже діє заборона на торгівлю алкоголем у нічний час.

Тут слід зауважити, що в жодному місті не додумалися тотально заборонити цілодобову торгівлю.

Однак дійсно були спроби заборонити торгівлю в нічний час саме алкоголем. Судова практика з цього питання досліджена тут: посилання.

Як бачимо, судова практика різноманітна.

Депутати, розглядаючи цей проект, будуть змушені робити вибір між дотриманням законності та бажанням побороти проблему пияцтва у місті.

На мою думку, такий вибір є неправильним, штучно створеним авторами проекту.
Вважаю, що цей проект не слід виносити на розгляд депутатам, натомість розробити ефективні кроки боротьби з пияцтвом виключно в межах законодавства.
Як висловився Лютер, «не варто вихлюпувати з ванни з брудною водою і саме немовля”.

Проект на сайті міськради:

Проект про впорядкування торгівлі і споживання спиртних напоїв та тютюнових виробів на території міста Вишневе

Дослідження практики:

Дослідження – Хто кого: 19-го січня Чернігівська міськрада відстоюватиме «алкогольне рішення» в суді

Опитування:

Як краще використати приміщення Інституту ФФП у Вишневому?

У центрі Вишневого є вільне приміщення площею 6304,2 кв. м, що приблизно дорівнює розміру одного пристойного за розмірами футбольного поля.

Вільне приміщення у центрі Вишневого повинно слугувати інтересам громади.

І як саме – ми вирішили поцікавитися у містян.

Висловити свою думку

Соціальні мережі:

Поділитися: