Достукатися до влади: 10 фактів про електронні звернення до керівників Вишневого

За майже два роки вишнівчани на сайті міської ради зареєстрували 99 петицій. 42 з них отримали відповідь (не плутати з результатом)

Наприкінці серпня 2016 року у Вишневому у тестовому режимі запрацював сервіс електронних петицій. В ідеалі, цей сервіс – додатковий механізм для ефективного діалогу громади і влади, який має сприяти зростанню впливу мешканців на життя міста.

Законодавством встановлено терміни та кількість підписів для того, аби петицію розглянула місцева влада. У Вишневому, для того, щоб на петицію відповіли посадові особи, вона має набрати 100 осіб протягом 3 місяців.

10 фактів про те, чого хочуть від міської влади вишнівчани – і чи задовольняє вона їх.

1

Першою електронною петицією стала ініціатива Івана Кускова щодо «вирішення проблеми комфортного автомобільного з’єднання між південною та північною частиною міста через залізничний переїзд», зареєстрована 2 вересня 2016 року. Вона ж одразу змогла набрати необхідну кількість голосів. За короткий час це звернення підтримали 103 жителі міста.

Однак у відповіді перший заступник міського голови Ярослав Варшавець повідомив, що «міськвиконком Вишневої міської ради веде постійну та наполегливу роботу щодо вирішення даного питання» та порадив ініціатору звернутися до Укрзалізниці «для вирішення питання, щодо графіку роботи переїзду».

Читайте також: Майбутній шляхопровід розділив вишнівчан на два табори

2

Найскандальнішою стала петиція Ігоря Момота, зареєстрована 11 квітня цього року, з вимогою розглянути на черговій сесії Вишневої міської ради питання про дострокове припинення повноважень міського голови Іллі Дікова.

Петиція набрала 132 голоси та навіть отримала відповідь, у якій йшлося про те, що депутатська комісія з питань регламенту, депутатської діяльності та етики, дотримання законності, розвитку місцевого самоврядування та інформативної політики не рекомендує розглядати її розглядати на черговій сесії міської ради.

Читайте також: Юрист: вишнівчани недооцінюють підступність керівників міста

3

Найпопулярнішою за весь час існування ресурсу стала петиція щодо необґрунтовано високої вартості проїзду у маршрутках Вишневого, зареєстрована 16 січня 2017 року. За неї проголосувало 190 містян.

Проте навіть такий результат не зміг вплинути на ситуацію. А лише за рік – вишнівчани почали платити у громадському транспорті ще більше.

Читайте також: Вишнівчани просять облаштувати зупинку біля переїзду

4

Загалом 42 електронні петиції отримали відповідь від міського керівництва.

Водночас прикметно, що не всі звернення з цього числа набрали необхідну кількість голосів від містян під час голосування. Це засвідчує довільний характер відбору петицій для відповідей.

Читайте також: Зупинку по Чорновола мають зробити цього року

5

Лише 1 петиція має відповідь особисто за підписом міського голови.

Вона була зареєстрована 5 травня цього року та стосувалася скасування містобудівних умов виданих ТОВ «ЄВРО 2000».

Вочевидь, саме це звернення стало і найрезультативнішим, оскільки у відповіді на нього зазначалося, що «виконавчому комітету Вишневої міської ради доручено звернутися з позовною заявою до суду щодо скасування містобудівних умов і обмежень забудови земельної ділянки в межах вулиць Святошинська та Машинобудівників в м. Вишневе, виданих Відділом містобудування і архітектури Києво-Святошинської районної державної адміністрації ТОВ «ЄВРО 2000» від 01.09.2015 № 146/2015».

Читайте також: За 3 доби петиція про облаштування зупинки набрала необхідну кількість голосів

6

Наразі на сайті міської ради можна підтримати петиції, які стосуються:

1) Створення місця для спілкування та проведення часу для пенсіонерів міста Вишневого;

2) Створення бібліотеки-коворкінгу;

3) Запрошення відомих художників муралів, які зможуть розмалювати сірі стіни багатоповерхових будинків Вишневого.

7

Інструмент електронної петиції користувачі використовують і в якості доволі дивних прохань. Так, серед зареєстрованих є ініціатива «пофарбувати всі бровки в місті жовтою фарбою». Автор петиції переконаний, що саме такий колір зробить Вишневе більш привабливим містом і до того ж, сприятиме його позитивному іміджу.

8

Дві петиції за три місяці не змогли зібрати навіть 5 підписів, а ще дві – підтримало лише 10 осіб. Це говорить про те, що їхні автори не заручилися підтримкою принаймні своїх друзів чи колег.

Так, петиція, яка спромоглася зібрати лише 2 голоси була присвячена вимозі відмінити заборону продажу алкоголю у нічний час. Автор відстоював своє право на купівлю спиртного після 22.00 аргументами про збільшення фонду заробітної плати та «зрівнянням конкуренції між торговими точками».

9

Найболючішою темою для вишнівчан є транспорт.

Містяни зареєстрували аж 17 петицій з вимогами врегулювати проблеми з перевізниками та створити муніципальний автопарк.

Читайте також: У Вишневому запрацював сервіс електронних петицій

10

За відсутність відповіді на петицію, яка набрала необхідну кількість голосів, – чиновникам Вишневої міської ради нічого не буде.

Це пов’язано з тим, нинішній сервіс не повною мірою відповідає вимогам Закону.

Так, під час створення сервісу було порушено вимоги ч.17 ст. 23-1 Закону «Про звернення громадян»: порядок розгляду електронної петиції, адресованої органу місцевого самоврядування, не був визначений місцевою радою.

Окрім того, було порушено вимоги ч. 9 ст. 23-1 згаданого Закону: міська рада під час збору підписів на підтримку електронної петиції зобов’язана забезпечити недопущення автоматичного введення інформації, у тому числі підписання електронної петиції, без участі громадянина. Тобто підпис під петицією має робити реальна людина, що доволі легко можна забезпечити за допомогою системи банківської ідентифікації BankID, офіційно визнаної Нацбанком.

Натомість у нашому місті замість надійної системи ідентифікації BankID використовується лише перевірка за електронною поштою.

Тому запроваджена система дозволяє одній особі зареєструватися безліч разів з різних поштових акаунтів і потім накручувати голоси під петиціями.

Читайте також: Проект положення про електронні петиції у місті Вишневому

Всього коментарів: 0

Залишити коментар

Ваш e-mail не буде опубліковано.