Уміти відстояти свої законні права у нашій – країні справа не з легких. Надто, якщо у Вас немає профільної освіти і кількох років практики. Тож, аби розібратися, на що слід звернути увагу “не юристу” у жорстокому світі юриспруденції, ми проконсультувавлися аж з 4-ма юристами (тому їхній загальний стаж роботи становить понад 60 років).
Усі вони зійшлися на думці, що універсальних порад щодо визначення, який юрист хороший, а який ще кращий, немає. Водночас є 10 пунктів, на які все ж слід звернути увагу (якщо Ви справді хочете виграти праву і не залишитися без останньої сорочки).
- Якщо знайомі порекомендували вам юриста, обов’язково поцікавтеся у них, чим саме він їм допоміг чи це просто знайомий «хороший юрист». Якщо юрист перевірений, до нього варто звернутися.
- Намагайтеся зібрати про вашого майбутнього юриста якомога більше інформації, причому не тільки про його професійні якості, а і про людські. Вивчіть попередньо його сайт, якщо він є, соціальні мережі, рекламу.
- Зазвичай, вузькоспеціалізовані фахівці краще знають специфіку проблеми і мають відповідний досвід роботи у цьому, а тому логічно звернутися саме такого юриста.
- Варто відмовитися від послуг фахівця, який відразу обіцяє чи гарантує 100 % перемогу у справі в суді. Водночас Вас має насторожити і те, що юрист вихваляється вже здобутими перемогами.
- Юридична освіта, яку має юрист, на жаль, не є показником його професіоналізму. Університет, який закінчував юрист, може мати прекрасну репутацію, проте, це не завжди поширюється на його випускиків. Відтак значення має лише професіоналізм.
- Краще надати перевагу досвідченому юристу, аніж молодому фахівцю. Звісно, серед молодих фахівців також є професіонали своєї справи, але завжди існує значний ризик того, що початківець буде «тренуватися» на вашій справі.
- Достойного та фахового юриста слід «зустрічати та проводжати як по одягу, так і по розуму». Тут мається на увазі: чітке та доступне вираження своїх думки, бути охайним і мати відповідний вигляд.
- Хороший фахівець завжди надасть безкоштовну первинну консультацію, хоча не слід розраховувати на багатогодинне просиджування за обговоренням всіх нюансів наявної проблеми. Юристи – люди, які цінують свій час, душевні бесіди – то до інших фахівців.
- Зверніть увагу на професійну етику юриста. Якщо при вас він, наприклад, висловлюється в образливому тоні щодо своїх колег, розповідає конфіденційні відомості, що стосуються інших своїх клієнтів, говорить в основному про потребу чи можливість дачі хабара тощо, то краще з таким не зв’язуватися.
- Досвідчений фахівець під час роботи над питаннями своїх клієнтів не обмежується єдиним варіантом, як вам допомогти, і повинен намагатися запропонувати клієнту сукупність послуг, які будуть найбільш точно відповідати вашим потребам. Є правильним, коли про всі альтернативні шляхи досягнення успіху, а також про комплекс послуг у вирішенні проблеми заздалегідь попереджається та інформується клієнт, роз‘яснюється клієнтові про суть всіх цих варіантів допомоги.