10 ознак, за якими можна відрізнити хорошого юриста від поганого

Уміти відстояти свої законні права у нашій – країні справа не з легких. Надто, якщо у Вас немає профільної освіти і кількох років практики. Тож, аби розібратися, на що слід звернути увагу “не юристу” у жорстокому світі юриспруденції, ми проконсультувавлися аж з 4-ма юристами (тому їхній загальний стаж роботи становить понад 60 років)

Усі вони зійшлися на думці, що універсальних порад щодо визначення, який юрист хороший, а який ще кращий, немає. Водночас є 10 пунктів, на які все ж слід звернути увагу (якщо Ви справді хочете виграти праву і не залишитися без останньої сорочки).
  1. Якщо знайомі порекомендували вам юриста, обов’язково поцікавтеся у них, чим саме він їм допоміг чи це просто знайомий «хороший юрист». Якщо юрист перевірений, до нього варто звернутися.
  2. Намагайтеся зібрати про вашого майбутнього юриста якомога більше інформації, причому не тільки про його професійні якості, а і про людські. Вивчіть попередньо його сайт, якщо він є, соціальні мережі, рекламу.
  3. Зазвичай, вузькоспеціалізовані фахівці краще знають специфіку проблеми і мають відповідний досвід роботи у цьому, а тому логічно звернутися саме такого юриста.
  4. Варто відмовитися від послуг фахівця, який відразу обіцяє чи гарантує 100 % перемогу у справі в суді. Водночас Вас має насторожити і те, що юрист вихваляється вже  здобутими перемогами.
  5. Юридична освіта, яку має юрист, на жаль, не є показником його професіоналізму. Університет, який закінчував юрист, може мати прекрасну репутацію, проте, це не завжди  поширюється на його випускиків. Відтак значення має лише професіоналізм.
  6. Краще надати перевагу досвідченому юристу, аніж молодому фахівцю. Звісно, серед молодих фахівців також є професіонали своєї справи, але завжди існує значний ризик того, що початківець буде «тренуватися» на вашій справі.
  7. Достойного та фахового юриста слід «зустрічати та проводжати як по одягу, так і по розуму». Тут мається на увазі: чітке та доступне вираження своїх думки, бути охайним і мати відповідний вигляд.
  8. Хороший фахівець завжди надасть безкоштовну первинну консультацію, хоча не слід розраховувати на багатогодинне просиджування за обговоренням всіх нюансів наявної проблеми. Юристи – люди, які цінують свій час, душевні бесіди – то до інших фахівців.
  9. Зверніть увагу на професійну етику юриста. Якщо при вас він, наприклад, висловлюється в образливому тоні щодо своїх колег, розповідає конфіденційні відомості, що стосуються інших своїх клієнтів, говорить в основному про потребу чи можливість дачі хабара тощо, то краще з таким не зв’язуватися.
  10. Досвідчений фахівець під час роботи над питаннями своїх клієнтів не обмежується єдиним варіантом, як вам допомогти, і повинен намагатися запропонувати клієнту сукупність послуг, які будуть найбільш точно відповідати вашим потребам. Є правильним, коли про всі альтернативні шляхи досягнення успіху, а також про комплекс послуг у вирішенні проблеми заздалегідь попереджається та інформується клієнт, роз‘яснюється клієнтові про суть всіх цих варіантів допомоги.
Всього коментарів: 0

Залишити коментар

Ваш e-mail не буде опубліковано.

Соціальні мережі:

Поділитися: