18-річний вишнівчанин Данило Ожго: “Я обираю змінювати!”

Данило Ожго – студент другого курсу Києво-Могилянської академії, вивчає економіку. Вишнівчанин вже в третьому поколінні, його дідусь з бабусею поселилися у Вишневому ще в 1974 році. Нині Данило продовжує жити тут зі своєю сім’єю.

Про свою відповідальність за розвиток рідного міста та перспективи української молоді загалом – хлопець розповів у матеріалі для газети “Вільний розвиток Вишневого”.

Вишнівчанин вже в третьому поколінні

Про майбутнє української молоді

Чим займатиметься в майбутньому українська молодь?

Як на мене, молоді українці мають лише три простих варіанти:

  • Лишатися байдужого до всього, що відбувається й продовжувати пливти за течією – більшість обере цей варіант.
  • Спробувати втекти до розвиненішої країни – активніші та розумніші так і зроблять.
  • Намагатися змінювати Україну на краще – цей найважчий варіант свідомо обере меншість, готова тяжко працювати.

Відомий український економіст Богдан Гаврилишин часто повторював: «Мисліть глобально. Дійте локально!» Тому я обираю змінювати: мислити глобально і діяти локально.

Чим займатиметься в майбутньому українська молодь?

Про міжнародний досвід

Я навчався в Вишнівській ЗОШ №2 з першого по дев’ятий клас. Наступні два роки провчився в ліцеї в Києві. Рік провів в Українській академії лідерства – це десятимісячна навчальна програма з лідерства для української молоді. Ми навчалися шість днів на тиждень з 8:30 до 22:00 на базі пансіонату, де проживали. З Академією я відвідав 7 країн світу, де ознайомився з державними інститутами.

В Кнесеті, парламенті Ізраїлю, міністр освіти Нафталі Беннет розповідав про інноваційні підходи до навчання, які сприяють тому, аби кожен учень в Ізраїлі вивчав підприємництво.

У Федеральних зборах Швейцарії ми з одногрупниками спілкувалися з почесним консулом України Андреєм Лужницьким про те, що робити Україні, аби наздогнати Швейцарію. В контексті Швейцарії я звернув увагу на українську реформу децентралізації, завдяки якій українські міста здобули більше ресурсів для свого розвитку.

У столиці Австрії я дізнався, що роблять віденські чиновники для того, щоб зробити місто приємним для життя. Один із таких інструментів – “громадський бюджет”. Його суть полягає в тому, що мешканці Відня подають свої пропозиції якогось поліпшення в місті – як-от, нові лавки, проведення ярмарки, дитячий майданчик, скверик. Потім шляхом голосування обираються та реалізуються найкращі проекти з бюджету міста. Окрім того, в столиці Австрії мене здивувало те, що деякі депутати Віденської міської ради добираються на сесії на велосипедах, а решта – не на власних автомобілях, а громадським транспортом.

Я навчався в Вишнівській ЗОШ №2 з першого по дев’ятий клас

Про майбутнє Вишневого

Спілкуючись з вишнівчанами про свій та їхній європейський досвід, я дійшов висновку, що у нашому місті є достатньо молоді, яка готова працювати, аби його змінити. Об’єднанням цієї молоді й консолідацією спільних зусиль для позитивних змін я й розпочинаю займатися. Адже у Вишневому можна жити не гірше, ніж у Європі!

Всього коментарів: 0

Залишити коментар

Ваш e-mail не буде опубліковано.