Як комунальні підприємства витрачають міські гроші без Prozorro: яскравий приклад у Вишневому

Як комунальні підприємства витрачають міські гроші без Prozorro

В Єдиному реєстрі судових рішень розміщена ухвала від 14.07.2016 р. слідчого судді Києво-Святошинського райсуду в кримінальній справі № 369/6393/16-к, з якої  вбачається наступне.

Службовими особами КП «Управління міським господарством» (ЄДРПОУ 34778905) у листопаді – грудні 2015 року на рахунок ЗАТ «БВК «МЕТРО» (ЄДРПОУ 19027409) перераховано бюджетні кошти в розмірі 10 025 тис. грн. (понад десять мільйонів !) на виконання Договору підряду № 28/09-15 від 28.09.2015.

Згідно умов Договору підрядник – ЗАТ «БВК «МЕТРО» зобов’язується виконати роботи з реконструкції центральної алеї та прилеглої території паркової зони по вул. Жовтнева в м. Вишневе, в свою чергу замовник – КП «Управління міським господарством» зобов’язується прийняти та оплатити такі роботи. Договірна ціна робіт становить 11198669 грн.  Проте, за матеріалами справи, визначений КП “УМГ” підрядник є досить сумнівним.

Насамперед маємо розуміти: суть конкурсу в тому, щоб переконатися у здатності майбутнього підрядника виконати заплановані роботи. Натомість, за інформацією прокурора, за підрядником “БВК “МЕТРО” не зареєстровано взагалі жодного транспортного  засобу.  Те ж саме стосується досвідченого  персоналу, здатного провести роботи на 10 млн., адже у судовому рішенні вказано:

на ЗАТ «БВК «МЕТРО» в період виконання підрядних робіт офіційно було працевлаштовано лише 10 осіб. В загальну кількість працівників (10 осіб) також входять президент, заступники та головний бухгалтер.

За тим же реєстром судових рішень, підприємство «Будівельно-виробнича компанія «Метро» не є чужою для КП “УМГ”: бюджетні кошти перераховувалися і у 2010 році ,

Співвласником “БВК “Метро” є РАМЕЄВ АРТУР МАНСУРОВИЧ, який є власником ПП “АВА И КО”, яке теж не чуже для КП “УМГ”, оскільки нещодавно між ними укладено договір на 637202 грн. бюджетних грошей.

Робимо висновки: КП “УМГ” через місяць після укладення договору перерахували більше 10 млн. грн. грошей з міського бюджету фірмі, яка не має ні технічної,ні матеріальної, ні кадрової можливості виконати оплачені роботи. Хто в результаті насправді проводив роботи — невідомо. Слід зауважити, що бюджетні рішення міської ради завжди знаходяться в центрі уваги громади та активістів, при їх обговоренні можуть бути присутні практично всі бажаючі, а прийняті рішення доступні для ознайомлення. Але чи можна те ж сказати про комунальні підприємства?

Чим закінчиться ця кримінальна справа, які наслідки це буде мати для керівництва КП та міста — невідомо. Проте впевнено можна сказати, що зареєстрований депутатом Сергієм Нагорняком проект рішення Вишневої міськради дозволить перевести всі без винятку закупівлі робіт в систему Prozorro. Це забезпечить відкритість закупівель, доступ до торгів великої кількості реальних учасників замість фіктивних фірм, а в кінцевому результаті виграє громада Вишневого, як у якості робіт, так і в економії коштів.