До кінця року “Яблуньку” не відремонтують. Що буде з дитсадком?

Реконструкцію дитсадка “Яблунька” розпочали ще у вересні минулого року. За задумом, завдяки цьому дошкільний заклад мав бути збільшений на 110 місць і таким чином принаймні частково розв’язати гостру проблему для південної частини міста – брак місць у садочку і занадто переповнених груп.

До кінця 2017-го підрядник мав зробити більшу частину робіт. Зокрема, облаштувати вікна, двері, покрівлю, підлогу та стіни фасаду на загальну суму 12 330 917 грн.

Водночас ввести в експлуатацію оновлений дошкільний навчальний заклад, згідно з договором, мали до грудня 2018 року. На ці роботи з фонду регіонального розвитку та місцевого бюджету мали спрямувати 20 926 585,20 грн з ПДВ.

Відповідний договір між Департаментом регіонального розвитку та житлово-комунального господарства КОДА та ТОВ “УКРАЇНСЬКА ІНВЕСТИЦІЙНА ЕНЕРГЕТИЧНА КОМПАНІЯ” було укладено 7 вересня 2017 року.

Читайте також: На вишнівську школу-довгобуд перерахували ще кілька мільйонів

Що відбулося за рік?

Дитячій навчальний заклад (яслі-садок) Яблунька

  • 21.03. 2018 р. – Департамент регіонального розвитку та житлово-комунального господарства КОДА розриває договір з підрядником. Однак відомо про це стало лише за кілька місяців, оскільки угоду про розірвання договору на офіційному сайті КОДА було оприлюднено лише 19 червня.
  • 23. 05. 2018 р. – З’являється розпорядження Кабміну №372 про виділення з ДФРР понад 11 мільйонів гривень на реконструкцію “Яблуньки”.
  • 11.07.2018 р. – Виконком уклав договір з Державним підприємством ”Науково-дослідний і проектний інститут містобудування” про коригування кошторисної документації на загальну суму 214 тис. грн. І вже сплатив 120 тис. грн, решта суми має надійти на рахунки НДІ до кінця вересня.

    Цікаво, що це вже друге коригування документації. Перше було лише минулого року у тому ж НДІ й тоді місто вже сплатило за цю послугу 130 тис. грн (отже, за рік вартість однієї й тієї самої послуги зросла майже на 100 тис. грн).

  • 20.09.2018 р. – Департамент регіонального розвитку та житлово-комунального господарства КОДА оголошує новий тендер на реконструкцію “Яблуньки” на суму майже 53 млн грн.

Читайте також: Вишнівчанин здобув бронзову медаль на Міжнародній олімпіаді у Тегерані

Чому це відбулося?

Будівельна площадка дитячого садочку Яблунька місто Вишневе

Проект “Реконструкція ДНЗ “Яблунька” пройшов важкий шлях і минулого року був профінансований з Держбюджету. Але запізно. Договір капітального будівництва був укладений 07.09.2017 року і до 20.09.2017 підряднику було перераховано 2 059 277,10 грн авансу, а в грудні ще 4 957 854,90 грн. Тобто всього за 2017 рік будівельники змогли виконати робіт лише на 7 млн грн із запланованих 21 млн грн.

За 2018 рік ТОВ “УКРАЇНСЬКА ІНВЕСТИЦІЙНА ЕНЕРГЕТИЧНА КОМПАНІЯ” отримала із Держбюджету 0 грн, при цьому, згідно з Договором, строк виконання робіт — до 31.12.2018 року. На жаль, кошти ДФРР не переходять на наступний рік, на відміну від коштів соціально-економічного розвитку.

Читайте також: Голова ОДА пообіцяв взяти на особистий контроль добудову школи у Вишневому (відео)

Що далі?

Проект дитячого садочку Яблунька місто Вишневе

8 жовтня відбудеться новий тендер, тож вже незабаром ми дізнаємося ім’я нового підрядника, який після укладання договору майже одразу отримає 30%-ий аванс (близько 15 млн грн).

Найвірогідніше, наступного року роботи розпочнуться аж у травні-червні. Це пов’язано знову ж таки з тим, що використання грошей ДФРР передбачає тривалу процедуру розгляду проектів.

Відтак нині маємо кілька сценаріїв розвитку подій:

  1. “Яблунька” стає ще одним довгобудом (як-от, ЗОШ №1 чи “Колобок”)
  2. Оптимістичніший. “Яблуньку” зусиллями нового підрядника дуже швидко реанімують, що може стати хорошим бонусом, наприклад, під майбутні вибори.

Читайте також: Зараз шкодую, що взявся за цю школу. А спочатку думав, що щось зроблю хороше, – підрядник з добудови Вишнівської ЗОШ №1

Всього коментарів: 0

Залишити коментар

Ваш e-mail не буде опубліковано.