Для звернення до НАБУ та антикорупційної прокуратури не вистачило кількох голосів

«Вибити» фундамент сфабрикованої справи щодо рейдерського захоплення 10,25 га у Вишневому не вдасться. На позачерговій сесії, яка відбулася 12 квітня, міським депутатам не вистачило голосів для подолання вето за звернення до НАБУ та САП.

Нагадаємо, раніше, 29 березня депутати одноголосно підтримали запит на ім’я міського голови щодо звернення до НАБУ та антикорупційної прокуратури через рейдерське захоплення 10,25 га. Проте міський голова наклав вето на рішення міської ради, для подолання якого на позачерговій сесії вже не вистачило голосів.

Поіменне голосування

«Ця новина погана навіть не тому, що звернення до цих органів не буде (бо вони таки будуть), а тому, що є депутати, яким, виявляється, нецікаві інтереси жителів міста. Які їх і обрали», – прокоментував ситуацію Сергій Нагорняк.

Один із депутатів, який не проголосував за запит, аргументував свою позицію тим, що нібито він і так багато робить для того, аби відстояти парк й запит на ім’я міського голови – був процедурно непотрібним.

Цю тезу спростовує юрист Вадим Пастушенко.

«Згідно зі ст.21 ЗУ “Про статус депутатів місцевих рад” депутатський запит це, по перше, ПІДТРИМАНА РАДОЮ вимога депутата місцевої ради до, зокрема, міського голови (а не просто папірець із підписом депутата, на якому написано “Запит”), по-друге, депзапит може направлятися виключно посадовцям, органам та юрособам , які розташовані або зареєстровані на відповідній території (НАБУ та САП зареєстровані не у Вишневому, чи не так?). Тому процедура за цими запитами має бути саме така: депутатський запит підтримується радою, а відповідає на нього саме міський голова, який у свою чергу зобов’язаний звернутися і до НАБУ, і до САП. Цінність депутатського запиту, і його відмінність від простого папірця — у відповідальності того, кому адресовано запит. Як не дивно, ігнорування запиту депутата місцевої ради, на відміну від нардепа, є кримінальним правопорушенням. До сьогоднішнього пленарного засідання було невідомо, чи піде на злочин міський голова. Як тільки це сталося — через кілька годин після провального голосування у ВишРаді керівникам Держави були вручені листи з проханням захистити права територіальної громади Вишневого», – прокоментував юрист.

Всього коментарів: 0

Залишити коментар

Ваш e-mail не буде опубліковано.