Дощ як стихійне лихо. Або чому корупція не може змінити закони природи

Коли будете у сімейному колі вирішувати, куди йти навчатися теперішньому старшокласнику чи старшокласниці, то згадайте цю статтю та обирайте професію гідролога. За кілька років гідрологи будуть на ринку праці цінуватися на вагу золота, і ось чому.

Візьмемо яскравий приклад кооперативу «Діброва», що займає приблизно третину території південної частини Вишневого. На цій території, на кількох вулицях, розташована садибна малоповерхова забудова. Більшість будинків зводилися 10-15 років тому, ще до початку будівельного буму в місті. Ніхто із новоселів на той час не міг собі уявити, що через якихось десять років найцікавішою програмою для них стане прогноз погоди, а дощу вони чекатимуть із таким страхом.

Затоплене Вишневе

Фото: Володимир Тарасов

Нині після дощу мікрорайон «Діброва» перетворюється на зону стихійного лиха: вода затоплює подвір’я, гаражі та підвали. Справжні бурхливі річки несуть сюди свої води з боку сусідніх житлових комплексів. Особливо небезпечними стають дороги, адже вулиці в мікрорайоні досі не мають твердого покриття. Щоразу після дощу дороги перетворюються у суцільну багнюку, яку важко подолати пішоходам, і практично неможливо маленьким дітям та мамам з дитячими візочками. При цьому вода тримається ще декілька діб після дощу, а багнюка не висихає тижнями.

Воронка в вишнёвом

Опубліковано Ivan Scherbina Четвер, 26 липня 2018 р.

Чому так відбувається? Вочевидь через безжалісну забудову міста. Тому що «домовитися» можна із корумпованим чиновником, який дозволить залити хоч все місто бетоном і тротуарною плиткою. Однак природа нездатна на корупцію, і закони фізики діють на всіх однаково.

Хаотична забудова міста привела до багаторазового різкого збільшення площі збирання води для скидання в зливову каналізацію.

Раніше у Вишневому були відкриті ділянки землі й вода йшла прямо в землю з цих місць, а після забудови воду треба направляти в зливову каналізацію. При цьому слід усвідомлювати, що вона має певні обмеження пропускної здатності, тому тільки однією зливовою каналізацією проблеми не вирішиш. Це комплексна проблема .

Затоплене Вишневе

Фото: Володимир Тарасов

Тому, на жаль, коли буде дощ, то таке весь час буде повторюватися. Із усіх боків мікрорайон «Діброва» обступають новозбудовані житлові комплекси, і тепер з усієї території комплексів потрібно воду відводити в зливову каналізацію. А раніше вода йшла в землю. Це як із заторами на дорогах: коли у Вишневому було лише 5-6 тисяч автомобілів, жодних проблем не існувало, але зараз кількість автомобілів зросла в кілька разів, а ширина доріг не змінилася, тому утворюються затори.

Причина проста — безграмотна, непрофесійна забудова без дотримання норм. При кожному сильному дощі буде таке відбуватися. Але найгірше, що це призведе до підйому рівня ґрунтових вод, і тоді сьогоднішні проблеми «Діброви» будуть здаватися дитячим садком. Мало того, що всі відкриті площі в місті вкриваються будинками, асфальтом і тротуарною плиткою, — по всьому місту заплановане будівництво підземних паркінгів. Підвали багатоповерхівок і підземні споруди затримують воду. Це як греблі для підземних вод.

Затоплене Вишневе

Фото: Володимир Тарасов

Якщо на поверхні встановити греблю, перед нею утвориться став. Якщо те ж саме зробити під землею, наслідком може бути вимивання ґрунту, тобто утворення порожнин під будинками. А найслабший землетрус може призвести до гідроудару під будинком. Поведінку води та її наслідки спрогнозувати може тільки фахівець-гідролог, а таких фахівців дуже мало. Гідролог повинен працювати протягом всього процесу будівництва, а в ідеалі — ще й вести спостереження під час експлуатації будівлі. Чи є хоч один забудовник, який має у штаті гідролога?

Очевидно, що міська влада не визнає, що причиною цього є те, що місто забудовували, наплювавши на будівельні та санітарні норми. Будуть кивати на природню стихію.

Проблему «Діброви» могла б частково вирішити зливова каналізація. Міська влада обіцяє її збудувати вже декілька років. За ці роки мешканці «Діброви» отримали кілька сусідів – нових ЖК, що погіршили ситуацію, але так і не дочекалися зливової каналізації.

Опубліковано Васею Осійчуком Середа, 25 липня 2018 р.

Пропонуємо розібратися, чому саме, і хто саме мав займатися розв’язанням цієї проблеми

1. Мешканці міста. Їхнє завдання – ініціювати розгляд владою проблемних питань. Мешканці «Діброви» неодноразово зверталися щодо вирішення цієї проблеми, зокрема до депутата Сергія Нагорняка.

2. Депутат. Його завдання – бути посередником між громадянами і владою.

11.03.16 р. депутат направив звернення на ім’я міського голови з проханням вжити заходів щодо фінансування міською радою відновлення дорожнього покриття на зазначеному відрізку дороги.

31.05.16 р. у зв’язку із ненаданням відповіді було направлене повторне звернення до міського голови з проханням винести на розгляд профільних комісій та сесії Вишневої міськради питання фінансування ремонту дорожнього покриття на окремій ділянці вул. Дорошенка, а також сприяти позитивному вирішенню зазначеної проблеми як такої, що має велике соціальне значення для вишнівчан.

10.06.16 р. Сергій Нагорняк звернувся до голови Постійної депутатської комісії з питань фінансів, бюджету, соціально-економічного розвитку, комунальної власності та приватизації Вишневої міської ради Поліщука О.В. з проханням винести на розгляд цієї комісії питання щодо фінансування з міського бюджету ремонту дорожнього покриття відрізку вулиці Дорошенка (від вул. Козацької до вул. Піонерської) в обсязі 187,5 тис. грн.

Окрім того, у травні 2016 р. депутат звернувся до міського голови та голови профільної постійної депутатської комісії щодо облаштування зливної (дощової) каналізації на території Вишнівської ЗОШ № 1. При обговоренні цього питання з міським головою та депутатами міськради Сергій Нагорняк наголошував на тому, що не тільки біля школи, але й на всій території округу внаслідок інтенсивної забудови склалася катастрофічна ситуація із відведенням зливових вод та закликав вирішити зазначену проблему.

16.06.2016 р. міська рада внесла зміни до міського бюджету. Так, були виділені кошти на розробку проектно-кошторисної документації з будівництва дощової каналізації.
Окрім того, у 2016 році рішенням Вишневої міськради від 15.12.2016 р. було затверджено ПРОГРАМУ ЕКОНОМІЧНОГО, СОЦІАЛЬНОГО ТА КУЛЬТУРНОГО РОЗВИТКУ МІСТА ВИШНЕВЕ на 2017 рік. Пунктом 7 цієї програми є План соціально-економічного розвитку на 2017 рік.

На неодноразові звернення до міських очільників, щоразу була одна відповідь — зливова каналізація буде збудована за рахунок Фонду регіонального розвитку, чекайте.

Липень 2018 р. — надіслано запит до міського голови щодо теперішнього стану підготовки проекту будівництва зливової каналізації.

3. Міський голова. Саме від нього залежить, чи буде збудована зливова каналізація, чи вишнівчани й далі будуть страждати від наслідків будівельної корупції.

Ось що має робити міський голова, щоб зливова каналізація була збудована:

  1. Забезпечити підготовку відповідного проекту для подачі в Держфонд регіонального розвитку.
  2. Схилити до співпраці голову РДА, щоб разом виборювати бюджетні кошти.
  3. Разом із головою РДА захистити в обласній адміністрації свій проект.
  4. Разом із своїм нардепом-мажоритарником забезпечити моніторинг процесу відбору і якщо (а таке у 80% випадках) в поданій міською радою документах є якісь неточності, документи потрібно швидко доробити і знову подати на розгляд.
  5. Забезпечити супровід відбору Мінрегіоном саме нашого проекту.
  6. Після виділення Кабміном коштів для реалізації проекту забезпечити співфінансування з міського та інших місцевих бюджетів (при цьому місто має виділити мінімум 10% від вартості будівництва).
  7. Сприяти максимально швидкому та безпроблемному тендеру на будівельні роботи.
  8. Контролювати дотримання строків будівництва.

Таурег. #Вишневе

Реклама туарега или в трюме вода!

Опубліковано Neex Вишневе Середа, 25 липня 2018 р.

4. Облдержадміністрація та її підрозділ — ДЕПАРТАМЕНТ РЕГІОНАЛЬНОГО РОЗВИТКУ ТА ЖИТЛОВО-КОМУНАЛЬНОГО ГОСПОДАРСТВА

Очолює цей департамент житель Вишневого Сергій Золін. Саме від нього залежить відбір проектів для подачі в Мінрегіон, а після успішного проходження процедури – виконання функцій Замовника, тобто проведення тендеру на будівельні роботи, контроль виконання, приймання виконаної роботи та її оплата.

5. Мінрегіон України. Проводить кінцевий відбір проектів, що будуть фінансуватися за рахунок Держбюджету.

Затоплене Вишневе

Фото: Володимир Тарасов

Важливо дотриматися встановлених законодавством строків проходження проекту. Так, проект з усією проектно-кошторисною документацією має бути виготовлений і поданий в облдержадміністрацію таким чином, щоб ОДА могла подати проект до Мінрегіону до 01 травня року, що передує року реалізації проекту, а той має передати відібрані проекти до Уряду до 01 серпня цього ж року.

Тобто якщо проект має бути реалізований у 2018 році, то міська рада має його передати до ОДА у квітні 2017 року. Не забувайте, що для розробки проектно-кошторисної документації також потрібен час і відповідне фінансування.

На сайті Мінрегіону розміщена інформація про проект 012338-КО «Капітальний ремонт. Влаштування доріг, дощової каналізації у м. Вишневе Київської області». Період реалізації проекту – з 04.2017 по 11.2018. Таким чином, якщо реалізація проекту передбачається з квітня 2017 року, то проект мав бути поданий до ОДА у квітні 2016 року, з усією проектно-кошторисною документацією. Натомість у складі проектно-кошторисної документації долучені експертні звіти від 18 серпня 2016 року, тобто з простроченням у 4 місяці.

З інформації на сайті Мінрегіону вбачається, що проект не пройшов відбору. За час, що минув, проектно-кошторисна документація втратила свою актуальність. Збільшився плановий обсяг води, що підлягає відведенню, а також вартість будівельних матеріалів, оплати праці будівельників тощо.

Отже, на цей час міською радою має бути закуплене корегування проектно-кошторисної документації, після цього на її основі підготовлений новий проект, та поданий в облдержадміністрацію. Із врахуванням визначених законодавством строків приходимо до висновку: якщо міська влада не подала в ОДА актуалізований проект у квітні цього року, то подаватися проект буде вже у наступному році, а реалізовуватися, в разі проходження відбору, лише у 2020 році.

Фото, відео – з мережі Фейсбук

Всього коментарів: 0

Залишити коментар

Ваш e-mail не буде опубліковано.