Міська лікарня Вишневого стала комунальним некомерційним підприємством

На черговій сесії міської ради, яка відбулася 23 серпня, депутати проголосували за реорганізацію «Вишнівської міської лікарні» шляхом її перетворення з бюджетного закладу у комунальне некомерційне підприємство первинної медичної допомоги.

Читайте також: Із вогню та в полум’я. Незабаром у Вишневому з’явиться чергова багатоповерхівка

Критична необхідність у початку процедури автономізації полягає у зміні порядку фінансування закладів, що надають первинну медичну допомогу, як-от «Вишнівська міська лікарня». Зокрема, з 2019 року державне фінансування  закладів первинної допомоги  вже відбуватиметься не за медичною субвенцією, як було до цього часу, а лише на підставі договорів про медичне обслуговування населення, що представляє собою практичну реалізацію програми «гроші за пацієнтом». Укладати такі договори первинка (як надавач послуг з медичного обслуговування населення) повинна з Національною службою здоров’я України (далі – НСЗУ), котра є головним розпорядником бюджетних коштів, що виділяються з держбюджету на оплату послуг медичного обслуговування населення.

Читайте також: Уже з цього місяця вишнівчани можуть отримати консультацію лікаря он-лайн

Водночас, для укладення такого договору комунальний заклад обов’язково повинен бути автономізованим. Ця умова прописана у постанові КМУ від 28.03.2018 року №391 де вказано, що лише ті заклади первинної допомоги, які перетворені у комунальні некомерційні підприємства зможуть укласти договори з НСЗУ та отримувати пряме фінансування за надані послуги з Державного бюджету.

Фактично автономізація лікарень означає, що керівництво самостійно  зможе розпоряджатися отриманими коштами. Гроші можуть бути спрямовані на придбання  необхідного обладнання, приладів діагностики та лікування, матеріалів, ліків, а також на премії і надбавки лікарям. Ба більше, лікарні зможуть мати свій власний банківський рахунок. Це дозволить конкретній лікарні, наприклад, залучати інвесторів та меценатів. Основна перевага автономізації – поява легальних грошей, які підуть не в кишені корупціонерів, а на розвиток медзакладу та платню медику.

Читайте також: У дитячій поліклініці міста Вишневе з’явилися тонометри

Другою і не менш важливою підставою для початку перетворення ЗОЗ є можливість скористатись «пільговим режимом автономізації» що діє до кінця 2018 року. Відповідні «пільги» встановлені Законом України № 2002-VIII від 06.04.2017 року та передбачають, що при автономізації у 2018 році лікарні не повинні проводити оцінку майна, передача нерухомого майна здійснюється на підставі даних бухгалтерського обліку, кредитори закладів охорони здоров’я, що перетворюються не вправі вимагати від них виконання незабезпечених зобов’язань, припинення або дострокового виконання зобов’язання або забезпечення виконання зобов’язання та при зміні боржника у зобов’язанні не вимагатиметься згода кредиторів таких ЗОЗ.

Важливо пам’ятати, що заклад первинної ланки отримуватиме за пацієнтів кошти і тоді, коли ті здорові. Так держава стимулює лікарів дбати про своїх пацієнтів.

Читайте також: Понад 11 тисяч вишнівських дітей лікуються всього у 10 педіатрів

Всього коментарів: 0

Залишити коментар

Ваш e-mail не буде опубліковано.