На що витрачали бюджетні кошти Вишневого у 2018 році: інфографіка

Міністерство фінансів запустило в тестовому режимі портал Open Budget з інформацією про місцеві бюджети України. 

На сайті можна вибрати населений пункт та дослідити, як формується його бюджет: скільки у ньому власних надходжень, а скільки дотується з державного та обласного бюджетів. Наразі доступні дані за січень-жовтень  (включно) 2018 року.

Ми вирішили також проаналізувати як розпоряджаються коштами громади посадовці Вишневого та порівняти доходи та видатки Вишневого з іншими містами-супутниками Києва.

Бюджет Вишневого

Станом на 31 жовтня, виконання бюджету міста склало 80,3% від уточненого річного плану, це майже 198 мільйонів гривень. Водночас витрати бюджету складають близько 65%.

В структурі доходів 62,5% (123,5 млн гривень) становлять податкові надходження, трансферти з місцевих бюджетів –  23,7% (майже 47 млн гривень). В структурі видатків левову частину складають витрати на сферу ЖКГ (45%) та освіту (26% ).

На що ж витрачаються ці кошти? 

  • 17,5 мільйонів гривень в цьому році планується витратити на експлуатацію та технічне обслуговування житлового фонду (виконання з фінансування наразі складає 90% від запланованого);
  • 85 мільйонів планується витратити на благоустрій (вже витрачено 60 млн гривень або 71% від плану);
  • На дошкільну освіту (7 ДНЗ) буде витрачено 59,7 млн гривень;
  • На підтримку спорту – 4,5 млн гривень;
  • Утримання та розвиток автомобільних доріг та дорожньої інфраструктури коштом місцевого бюджету планується на рівні 9 млн гривень, однак профінансовано лише на 30% (витрачено 3 млн гривень);
  • Утримання виконавчих органів місцевого самоврядування коштує вишнівчанам 22 млн гривень на рік.

А як у сусідів?

Порівнювати Вишневе з Ірпенем, Бучею чи Броварами є неправильно, оскільки це міста обласного значення, а значить в їхній скарбниці залишається левова частина податків. Тому ми порівняємо бюджет Вишневого з  бюджетами Вишгорода і Боярки.

У Боярці витрачають менше

Бюджет міста Боярка, де офіційно проживає на 5 тисяч менше людей, аніж у Вишневому, за доходами виконано на 86% (майже 102 млн гривень), при цьому видатки профінансовано на рівні 72,2%.

Витрати на освіту та ЖКГ складають 39 та 30 відсотків відповідно. З них на дошкільну освіту витрачається  45 млн гривень (7 ДНЗ), 2,7 млн гривень на спорт, 3,5 млн гривень спрямовано на розвиток культури. На благоустрій буде витрачено 23 млн гривень (у 4 рази менше, аніж у Вишневому), на експлуатацію та технічне обслуговування житлового фонду 3,5 млн гривень (у 5 разів менше, ніж у Вишневому). Утримання та розвиток автомобільних доріг та дорожньої інфраструктури коштом місцевого бюджету планується на рівні 1,5 млн гривень (у 6 разів менше, ніж у Вишневому).

Утримання роботи виконавчих органів місцевого самоврядування коштує боярчанам 19,2 млн гривень на рік.

Як у Вишгороді?

Бюджет Вишгорода за доходами виконано на 81% (майже 151 млн гривень), при цьому видатки профінансовано на рівні 67%. Варто зазначити, що населення міста Вишгород приблизно на 15 тис. менше, аніж у Вишневому.

Витрати на освіту та ЖКГ складають 25 та 22 відсотків відповідно. З них на дошкільну освіту витрачається  37,7 млн гривень (4 ДНЗ), 8,9 млн гривень на спорт, 3,5 млн гривень на культуру. На благоустрій буде витрачено 44,6 млн гривень (у 2 рази менше ніж у Вишневому), на експлуатацію та технічне обслуговування житлового фонду 13,6 млн гривень. Утримання та розвиток автомобільних доріг та дорожньої інфраструктури коштом місцевого бюджету планується на рівні 20,1 млн гривень (у 2,5 рази більше ніж у Вишневому).

Утримання роботи виконавчих органів місцевого самоврядування коштує вишгородцям 16,4 млн гривень на рік.

Що у підсумку

Бюджет Вишневого є цілком конкурентним порівняно з іншими містами-супутниками (районного значення) столиці. Він удвічі більше бюджету м.Боярка (при різниці у кількості населення – 5 тис. жителів) та на 25% більше бюджету м. Вишгород (а тут різниця в населенні значна: Вишневе більше Вишгорода на 15 тис. жителів). Проте, окрім наповнення бюджету, важливим є і його правильне використання. Адже виграш підрядів одними й тими ж фірмами значно зменшує обсяг робіт, котрий міг би бути виконаним. Наприклад, лише при “традиційному відкаті” у 30% під час ремонту доріг, на кожному кілометрі “втрачається” 300 метрів.

Всього коментарів: 0

Залишити коментар

Ваш e-mail не буде опубліковано.