ОДА має вплив на перевізників і повинна захистити інтереси громадян, – Сергій Нагорняк

Ситуація з підвищенням вартості проїзду на маршрутках, що курсують з Вишневого до Києва, є яскравим прикладом конфлікту принципів верховенства Права і верховенства Закону.

Якщо керуватися принципом верховенства Закону, то маємо таку картину.

За Законом перевізники самостійно встановлюють тарифи,  і навіть «для годиться» можуть надати всім зацікавленим обґрунтований розрахунок тарифу (все одно складові розрахунку неможливо перевірити). Ба більше, до таких розрахунків по Закону має включатися і певний прибуток, і кошти на амортизацію рухомого складу, і кошти на придбання нових автобусів, тому обґрунтований тариф цілком законно може сягати і 20, і 30 гривень.

За Законом скарги на  перевізників є підставою для складання актів Організатором (облдержадміністрацією),  а три акти є підставою для розірвання договору, на підставі якого перевізник працює на маршруті.  Але і перевізники, в свою чергу, можуть скористатися тими нормами Закону, що вигідні саме для них, і оскаржити розірвання договору до суду. Спочатку вони отримають ухвалу про забезпечення позову, якою рішення про розірвання договору буде зупинене,  а потім можуть роками судитися, і весь цей час продовжувати перевезення на маршруті.

Якщо керуватися принципом верховенства Права, то слід нехтувати законами, які шкодять людям.

“На сьогодні облдержадміністрація має вплив на перевізників, і цілком може створити нестерпні умови для ведення бізнесу. Численні перевірки, штрафи, посилений контроль певних перевізників цілком можуть за короткий час дати результат. Під тиском  отримаємо готовність перевізників до діалогу щодо ціни проїзду. Єдине, що для цього потрібно – воля очільника області.  Тим паче, що схожа ситуація з тарифами перевізників не унікальна і така схема вже успішно застосовується в інших регіонах України”, – каже депутат Вишневої міської ради Сергій Нагорняк.

Наприклад,  минулого тижня голова Житомирської ОДА Ігор Гундич зібрав перевізників області й повідомив їм, що не дозволить безпідставного підняття тарифу на проїзд в регіоні.

“Найбільше, чого я не люблю в житті – це безвідповідальність і байдужість… Тому будемо розривати договори, ніхто на мене не надавить, ніхто мене не впросить. Якщо я скажу, що буде так, то буде так, як я скажу. Договори будемо розривати на раз-два. Ніхто не допоможе вам. Ніхто… Я розумію, що сьогодні згідно закону ви самі собі там обраховуєте і піднімаєте, але є певна процедура. Ви про це маєте повідомити людей за 2 тижні, ми про це так само маємо знати, ви так само маєте прийти до нас і показати, чому ви піднімаєте тариф, а не сьогодні вивісили об’яву і завтра поїхали по 7 грн, тому що вам так захотілося. Безпідставного підняття тарифу на проїзд я в області не допущу. Якщо ви мене не зрозумієте, то будете мати справу з антимонопольним комітетом. Він швидко все порахує, хтось один заплатить 60 тисяч штрафу і зрозуміє, варто піднімати, треба погодити чи не треба погодити”, – зазначив голова Житомирської ОДА.

Сьогодні, 31.01.2017 р., о 14:00 год. має відбутися зустріч голови КОДА Олександра Горгана з перевізниками Київщини на тему підняття тарифів.  Спостерігаємо, чи зможе керівник області стати на захист інтересів громади.

Всього коментарів: 0

Залишити коментар

Ваш e-mail не буде опубліковано.