Петро Щербатий: «Міська рада має заборгованість перед нашим підприємством у 160 тисяч гривень, а регіональному відділенню фонду державного майна взагалі винна більше мільйона гривень»

Директор фарфоро-фаянсової промисловості

У самому центрі Вишневого є величезне приміщення загальною площею 6304,2 кв.м. (що майже дорівнює площі футбольного поля). Колись це була потужна установа — НДІ фарфоро-фаянсової промисловості: понад 600 співробітників, просторі лабораторії та кабінети, сучасні електронні печі, спеціальна система вентиляції, два ліфти та навіть оранжерея на горішньому поверсі.

Нині ж більша частина приміщень не використовуються та перебувають у занедбаному стані. Будівля руйнується внаслідок відсутності опалення,  накопичення вологи у стінах та перекриттях, затоплення підвальних приміщень.

Інша частина приміщення (1426,2 кв.м.) перебуває в оренді у виконавчого комітету Вишневої міської ради, однак навіть це не додає коштів для розв’язання проблем: за період з вересня 2018 року по березень 2019 року ВМР вже заборгувала НДІ 160 000 гривень.

Про те, які є перспективи у державного підприємства та чи можуть перетворитися руїни в центрі міста у, наприклад, об’єкт соціальної інфраструктури для вишнівчан, ми поспілкувалися з виконувачем обов’язків директора Державного українського науково-дослідного інституту фарфоро-фаянсової промисловості Петром Щербатим.

– Ви очолюєте НДІ фарфоро-фаянсової промисловості вже 2 роки. В якому стані підприємство було, коли Ви прийшли?

17 січня 2017 року наказом №14 Міністерства економічного розвитку і торгівлі України мене було призначено виконувачем обов’язків директора Державного українського науково-дослідного інституту фарфоро-фаянсової промисловості. На той момент підприємство було доведене до банкрутства, не виплачувалася заробітна плата, лабораторний корпус підприємства був відімкнений від електроспоживання, теплопостачання та водопостачання. Бомбосховище та підвальні приміщення затоплені.

– Що вдалося за цей час зробити?

Із самого початку було проаналізовано всю господарську діяльність підприємства, в тому числі дебіторську і кредиторську заборгованість, а також справу про банкрутство. Погашено заборгованість із заробітної плати.

За участю  представників Міністерства проведено інвентаризацію підприємства. За результатами якої, я, до речі, звернувся до прокуратури Київської області з приводу розкрадання державного майна та доведення підприємства до банкрутства. Прокуратурою Київської області внесено відомості до ЄДР по ст. 191 ч.2 та проведена аудиторською службою комплексна перевірка за період 2012 – 2017 роки.  Наразі триває слідство.

Окрім того, була проведена претензійна робота, подано позов до господарського суду міста Києва та стягнено з боржників 1 925 976,33 гривень.

Також було проведена оцінка вартості активів підприємства.

– Чому у вересні 2017 року відбулося перейменування установи: з Державного Українського НДІ фарфоро-фаянсової промисловості на Державну Установу «Український дім фарфоро-фаянсової промисловості»?

Це пов’язано  зі змінами в законодавстві та на вимогу Міністерства. Тож у вересні 2017 року було змінено статутні документи підприємства та назву.

– Нині це стратегічне підприємство?

Наразі Державна Установа «Український дім фарфоро-фаянсової промисловості» не належить до стратегічних підприємств.

Читайте також: Міська рада вже 2 тижні незаконно займає приміщення НДІ фарфоро-фаянсової промисловості

– Відомо, що міська рада Вишневого має перед Вашою установою заборгованість. Про яку суму йде мова?

19.11.2012 року між регіональним відділенням фонду державного майна у Київській області та виконавчим комітетом Вишневої міської ради було укладено договір оренди №1347, предметом договору було приміщення, що належить нашому підприємству, де тимчасово розміщувались органи місцевого самоврядування міста Вишневого.

Термін дії договору оренди закінчився 18 вересня 2018 року, з того часу  виконавчий комітет Вишневої міської ради займає приміщення нашого підприємства без будь-яких на те підстав. За період із вересня 2018 року по березень 2019 року ВМР має заборгованість перед нашим підприємством на 160 000 гривень, окрім того, заборгованість ВМР перед регіональним відділенням фонду державного майна у Київській області становить близько 1 350 000 гривень. За умовами договору, орендна плата стягується до фактичного звільнення приміщень та підписання акту приймання передачі.

Окрім того, ВМР не погоджуючись із рішенням не продовжувати договір оренди, подала два позови до господарського суду міста Києва, але і в одному, і другому позові суд відмовив!!! Мене особисто здивувала явка в судове засідання представників міської ради – під будь-яким приводом її представники в судові засідання не з’являлися і намагалися постійно переносити судові засідання.

– На якому етапі зараз питання щодо стягнення боргу з ВМР?

Регіональне відділення фонду державного майна у Київській області направило матеріали з приводу стягнення заборгованості та притягнення до відповідальності до прокуратури Київської області. Державна Установа«Український дім фарфоро-фаянсової промисловості» направить позов до суду про стягнення заборгованості з ВМР в березні 2019 року.

інститут фарфоро-фаянсової промисловості

Будівля зараз стоїть майже порожня, хоч в різний час у Інституту винаймали приміщення податкова міліція, різноманітні підприємства, була також нотаріальна контора.

– Як Ви вважаєте, чи може ВМР залишитись орендарем у разі повного виконання нею позовних умов?

Це складне питання. Вирішувати це буде  Міністерство економічного розвитку і торгівлі України та регіональне відділення фонду державного майна у Київській області.

– Чи є можливість продати/здати в оренду приміщення ДУ?

Щодо оренди: так, така можливість є, а от продати – ні.

У тому разі, коли наше підприємство внесуть до переліку підприємств малої приватизації, така можливість з’явиться. Тобто це буде на відкритому конкурсі на майданчику ProZorro.Продажі.

– Чи є потенційні інвестори, готові викупити/орендувати приміщення фарфоро-фаянсового заводу?

Так, такі інвестори є. Потенційні інвестори не приховують свої наміри взяти участь у відкритому конкурсі і викупити майно підприємства –  будівлю по вулиці Святошинській, 29. Можу сказати свою особисту думку: участь у конкурсі з викупу зазначеного приміщення можуть взяти не менше 10 учасників, вартість викупу  сягне не менше 80 000 000 гривень. Однак, це лише моя особиста думка.

– Як Ви вважаєте, чи зміна місцевого керівництва може сприяти успішному вирішенню питання щодо подальшої долі фарфоро-фаянсового заводу (стягнення боргу, передача його інвесторам)?

Провокаційне питання. На мою думку, «час втрачено». Тому можу Вам анонсувати, що рішення про включення підприємства до переліку підприємств, що підлягають приватизації в 2019 році, з’явиться в квітні-травні 2019 року.

– Чи є в Україні/країнах колишнього СНД приклад успішного запуску подібного підприємства або надання йому іншого життя у вигляді якогось проекту?

Так, таких прикладів в Україні багато. Впевнений, що зберегти та відновити виробництво кераміки чи посуду на цьому підприємстві навряд чи вдасться, а от зі зміною профілю – воно може слугувати поштовхом для залучення інвестицій, створення нових робочих місць тощо. Є ще одне бачення у інвесторів: створення сучасного медичного центру чи пологового будинку та дитячого відділення. Але наразі це лише бачення інвесторів.

Читайте також: Приміщення Інституту фарфоро-фаянсової промисловості треба використати на користь вишнівчан

Спілкувався Володимир КРИВОШАПКО

Всього коментарів: 0

Залишити коментар

Ваш e-mail не буде опубліковано.