Покарання не буде: чиновники не поспішають реагувати на протиправні дії перевізників

У лютому цього року водій 716-ої маршрутки виштовхнув із транспортного засобу підлітка, який намагався проїхати за пільговим посвідченням. Кермувальник заявив, що пільгових місць у нього немає та почав лаятися і виштовхувати пасажира.

Тоді депутат Вишневої міськради Сергій Нагорняк підготував 4 звернення до різних інстанцій.

Відповідь надали три адресати: управління інфраструктури ОДА, Укртрансбезпека і патрульна  поліція. Окрім них,  депутатські звернення направлялися перевізнику ПП «А.Т.Н.», але від перевізника жодної відповіді не надходило.

Відповіді,  отримані від державних органів, свідчать про те, що чиновники все-таки реагують на звернення, хоч і без  особливого ентузіазму.

На перевізника, у випадку допущення ним порушень, найбільший вплив має управління інфраструктури КОДА. Саме від нього в першу чергу залежить, чи будуть зупинені безчинства маршрутників у передмісті Києва. Адже саме чиновники Управління інфраструктури КОДА проводять конкурси на приміські маршрути, укладають договір з переможцем.  Як сторона договору, управління  вправі розірвати договір перевезень у випадку порушень з боку перевізника.  І насправді, підстав для такого розірвання накопичилося більше ніж достатньо —  в мережі   доволі часто обговорюють  стан маршруток  і поведінку водіїв на маршруті  № 716 та інших маршрутах, що обслуговуються ПП «А.Т.Н.».   Разом з тим,   якісь  причини  стримують управління інфраструктури від розірвання договору. Відповідь цього управління, отримана на звернення депутата — суха і формальна. Якщо коротко, то чиновники утрималися від використання своїх повноважень як Організатора на маршруті: якихось фінансових санкцій не застосували,  розірвання договору не ініціювали, а розгляд питання порушення прав школяра передали на розгляд самому ж перевізнику. Молодці чиновники, добре попрацювали на захист прав громадян, правда ж?

Укртрансбезпека у своїй відповіді повідомляє, що безпідставна відмова від пільгового проїзду є порушенням, що карається штрафом для перевізника в розмірі 170 грн за кожен такий випадок.   Депутатське звернення було спущене центральним апаратом  Укртрансбезпеки до територіального підрозділу, що опікується Києвом та областю. За словами чиновників, саме на місці буде  проведена перевірка і в разі підтвердження порушення теруправління буде застосовувати покарання до перевізника (нагадаю, що це ПП  “А.Т.Н.”).

Департамент патрульної поліції зазначив, що органом, відповідальним за дотримання перевізниками законодавства про автомобільний транспорт,  є Укртрансбезпека,  і тому звернення передане цьому органу для розгляду в цій частині.   А щодо питань, які знаходяться у компетенції патрульних, звернення спущене до ГУ Нацполіції в м.Києві.   Окрім того, Патрульна поліція зазначила, що патрульні  поліцейські Києва і області  «орієнтовані на посилення контролю»  в ділянці, де трапився конфлікт.  Схоже на усталену форму відповіді, розроблену чиновниками для відписок.

Висновок:  коли водій відмовляє пільговику в проїзді, це є порушенням з двома можливими покараннями. Перше покарання належить до компетенції Укртрансбезпеки — 170 грн штрафу, повідомляти слід до Київського міжрегіонального управління Укртрансбезпеки за тел. (044) 590-10-70.  Друге покарання може застосувати Управління інфраструктури Київської ОДА — розірвання договору (для цього потрібно, щоб зафіксовані порушення були систематичними, тобто 3 і більше протягом року). Повідомляти слід за тел. (044) 286-86-43 або 286-81-22.  Якщо ж Ви не будете самі реагувати на порушення, ситуація не зміниться.

 

Всього коментарів: 0

Залишити коментар

Ваш e-mail не буде опубліковано.