Для створення реабілітаційного центру у Вишневому є 3 варіанти приміщень

Для створення реабілітаційного центру у Вишневому є 3 варіанти приміщень

У Вишневому офіційно є майже 200 дітей з обмеженими можливостями. Реальна ж ця цифра набагато більша (адже далеко не всі вишнівчани, особливо у нових житлових комплексах, мають офіційну реєстрацію місця проживання). Значна частина дітей страждають на ДЦП, чимало дітей з вадами опорно-рухового апарату, затримками розвитку.

Такі діти мають зрозумілі та очевидні труднощі в повсякденному житті тому планомірна, систематична реабілітаційна робота фахівців реабілітологів, невропатологів, масажистів, логопедів, психологів може значно поліпшити їхній стан.

Суттєво полегшити життя таким дітям могло б і створення у Вишневому реабілітаційного центру на зразок Центру реабілітації дитини «Вільний рух», який успішно діє у м. Борисполі.
Із цією ідеєю у лютому цього року до приймальні Сергія Нагорняка і звернулися батьки дітей з інвалідністю.

«За чотири місяці ми чимало зробили для того, аби відкрити такий Центр. Передусім, ретельно вивчили нормативну базу для відкриття і функціонування комунального реабілітаційного Центру, та виокремили два першочергових завдання: знайти приміщення і отримати позитивний висновок райдержадміністрації щодо потреби в існуванні Центру», – розповів Сергія Нагорняк.

Зокрема, для отримання приміщення була проведена така робота:

У ході роботи над проектом з відкриття реабілітаційного Центру, було виявлено два приміщення, які належать територіальній громаді, надаються в оренду та можуть використовуватися для розміщення Центру (умовно назвемо приміщення 1 та приміщення 2). Крім того, проведено пошук приміщень, які теоретично можуть використовуватися для розміщення Центру, але не мають стосунку до комунальної власності (умовно назвемо приміщення 3).

Приміщення 1.

Мова йде про приміщення колишнього дитсадка «Дюймовочка» по вул. Святошинській.
Зараз половину приміщення і території займає дитсадок «Намистинка», іншу половину займає Пенсійний фонд. Було зроблено запит щодо статусу цього нерухомого майна до Державного реєстру прав на нерухоме майно. Відповідь – майно належить міській раді, ДВС накладена заборона на відчуження. Були проведені зустрічі депутата з керівником ГУ ПФУ в Київській області Василем ФАТХУТДІНОВИМ щодо звільнення приміщення. Відповідь — нам приміщення будують, до його добудови пенсійний фонд переїде тільки у разі надання приміщення, яке підійде для персоналу та відвідувачів, серед яких більшість має похилий вік та погане здоров’я. Було зроблено два депутатських звернення до Вишневої міськради щодо зазначеного приміщення. Відповідь на одне звернення: ПФУ займає приміщення без правової підстави, договір оренди закінчився у 2015 році та не продовжувався. Відповідь на друге звернення: Виконком звертався до управління ПФУ з листами про звільнення приміщення 31.12.2015, 03.06.2016, 29.08.2016, 20.09.2016 року. Відповідь (з проханням продовжити оренду) отримана тільки одна, від 07.09.2016 р. Інші листи залишилися без реагування. Договір не продовжено, але й до суду про виселення міськвиконком не звертався.

Приміщення 2.

Мова йде про колишнє приміщення виконавчої служби по Першотравневій, 14, яке зараз не використовується і перебуває у занедбаному стані. 16.05.2017 зроблено депутатське звернення щодо його статусу і параметрів (площі та кількості кімнат тощо) до міської ради. Відповідь: приміщення на балансі КП «УКГ», звертайтесь до них. 09.06.2017 р. направлено депутатське звернення до КП «УКГ», відповідь не надходила.

Приміщення 3.

Мова йде про будівлю по Святошинській, 29, де розміщений Державний український науково-дослідний інститут фарфоро-фаянсової промисловості. Вивчено матеріали судової справи про банкрутство Інституту. Проведена зустріч із юрисконсультом ініціатора банкрутства – КП «Вишнівськтеплоенерго». Проведено дві робочі зустрічі з директором Інституту. Проведено ознайомчий огляд приміщень перших поверхів. Проведено повний огляд з фото фіксацією всіх поверхів та підвальних приміщень Інституту. Висновок: для розміщення реабілітаційного Центру або управління ПФУ приміщення потребують істотного ремонту. Вартість такого ремонту може перевищувати вартість нового будівництва.

Що зроблено для отримання висновку райдержадміністрації:

 1. 28.02.2017 р. подано проект рішення міськради про створення Реабілітаційного центру та проект положення про Центр.
 2. На пленарному засіданні чергової сесії депутати підтримали запит міському голові щодо звернення до РДА із зазначеного питання.
 3. На прохання виконавця з апарату ради підготовлено власне саме звернення до РДА.
 4. Численні переговори із працівниками апарату міськради та загального відділу РДА, пов’язані із неправильними діями та бездіяльністю чиновників Ради щодо направлення звернення (близько двох місяців лист то лежав без руху, то направлявся до РДА і повертався без реєстрації, і так по колу).
 5. У травні відбулася зустріч Сергія Нагорняка з головою РДА та профільним заступником.
 6. 15.06.2017 р. на ім’я Мирослави Смірнової надіслано депутатське звернення з проханням надати Вишневій міській раді висновок щодо визначення потреби у комунальній реабілітаційній установі — Центру соціальної реабілітації дітей-інвалідів, виходячи із:
  • кількості осіб, що потребують реабілітації;
  • їх нозології (характеру захворювань);
  • спрямованості майбутнього Центру на соціалізацію дітей-інвалідів засобами медичної реабілітації, недоступними для реалізації в умовах поліклініки та/або інклюзивної освіти.
Всього коментарів: 0

Залишити коментар

Ваш e-mail не буде опубліковано.