Сергій Нагорняк: Вражений кількістю як професійних, так і примітивних афер із землею у Вишневому

Безконтрольність використання земельних ресурсів, тендери для «своїх», брак достатньої кількості садочків та шкіл – одні з основних проблем, які нині має найближчий супутник столиці Вишневе. Про те, чому місто опинилося у такій ситуації та чи можливо розірвати зачароване коло кумівства і корупції, ми поговорили з депутатом Вишневої міської ради Сергієм Нагорняком, який уже 3 роки перебуває в опозиції до керівництва міста.

 

– Ви депутат міської ради вже 3 роки. Це багато чи мало?

Це достатньо для того, аби зрозуміти, яка велика система паразитує на жителях Вишневого, але недостатньо, щоб її змінити.

Частиною цієї системи, зокрема, є непрозоре використання бюджету міста, відмивання його через дотації комунальним підприємствам, які чомусь завжди збиткові (при тому, що виконком постійно голосує за підняття тарифів). Це закупівлі послуг із благоустрою та інших видів робіт у «своїх» в обхід  процедури тендерної закупівлі.

Наповнення бюджету також залишає багато питань. Безконтрольність за використанням земельних ресурсів, з яких має бути надходження до міського бюджету, вибіркові ставки на оренду для своїх, продаж найпривабливіших земельних ділянок за дешевою оцінкою, яка умовно пройшла «чесну держекспертизу», а інколи за мовчазною згодою міськради, і взагалі безкоштовна передача рейдерам гектарів міської землі.

За цей період я, на жаль, став свідком як професійних, так і примітивних афер із землею, закупівлею рентген-апарату для вишнівчан ціною у 5 млн гривень, зростання  вартості робіт з реконструкції дитячого садочку «Яблунька» у 4 рази за рік та з великим небажанням добудувати вишнівську ЗОШ № 1.

 

– Окрім непрозорої системи управління, які у Вишневому нині є найбільші «больові точки»?

Найбільш больовими точками Вишневого, на мою думку, є відсутність якісної інфраструктури, незадовільний стан медицини, зависокі тарифи на ЖКГ за низької якості послуг, хаотична і неконтрольована забудова без дотримання ДБНів, яка натомість створює дефіцит місць у дитячих садочках і школах.

 

– Що за 2018 рік вдалося зробити на окрузі?

За кошти міського бюджету була здійснена реконструкція покрівлі на будинках по вул. Першотравнева,14 та 14а та був заасфальтований під‘їзд до будинку на Першотравневій, 10.

Окрім того, за минулий рік до моєї приймальні звернулося більше 600 жителів міста Вишневе. І на кожне з цих звернень ми реагували не формально, а реально включалися: залучали юристів, ходили на комунальні підприємства, подавали позови до суду.

– У місті ширяться чутки, що Ви нібито на наступних виборах балотуватиметеся на посаду міського голови. Можете підтвердити чи спростувати ці чутки?

Відповідальність міського голови завелика, тому має бути готовність її брати на себе та свою команду. Але оскільки чергові вибори міського голови мають відбутися восени 2020 року, то є ще багато часу на визначення.

 

– Ви один із небагатьох депутатів, який є категоричним противником підписування меморандуму із рейдером-забудовником 10 га. За це частина активістів, які власне й поставили підписи у цьому «документі» Вас звинувачують у популізмі. Як Ви до цього ставитеся?

Питання укладання меморандуму з рейдером для мене принципово неприйнятне! Тому на звинувачення у популізмі я реагую абсолютно спокійно. Хтось домовляється зі злочинцем про те, аби він з трикімнатної  квартири викрав дві третини, а решту – залишив. У мене ж інша позиція: злочинець має бути на лаві підсудних разом зі спільниками. Упевнений, що громада добре розуміється, хто є хто.

– Що особисто Ви зробили для захисту цієї земельної ділянки?

Якщо коротко, то особисто обійшов усі інстанції: від міського голови до Президента України.

Звертався з касаційною скаргою на судові рішення, які мали технічний характер для узаконення дій забудовника; передавав колективну заяву про вчинення  кримінального правопорушення до НАБУ.

Передав до Спеціалізованої антикорупційної прокуратури колективну заяву про вчинення кримінального правопорушення суддею Пінкевич Н.С. із приводу постановлення суддею завідомо неправосудного рішення від 18.01.2017 року по справі №369/9677/16, а також з приводу складання та видачі службовими особами Вишневої міської ради завідомо неправдивих офіційних документів.

Зустрівся з Міністром внутрішніх справ Арсеном Аваковим, який  після нашої розмови передав моє депутатське звернення очільнику Нацполіції Сергію Князєву.  А також зустрівся з Президентом України Петром Порошенком та передав звернення «Щодо незаконної забудови ТОВ «Євро 2000» паркової зони міста Вишневе».

Чому попри все це будівництво триває, – на жаль, зовсім інша історія.

 

–  Кілька місяців тому Ви подали позов до суду з вимогою скасувати та визнати недійсним рішення міської ради «Про затвердження Детального плану території центральної частини міста Вишневе». Чи вже є якесь рішення?

Наразі тривають судові засідання. Міська рада залучила третьою стороною інститут, який розробляв ДПТ і Генеральний план, оскільки сама не може знайти переконливих аргументів у свій захист. Маю надію, що суд задовольнить мій позов і скасує рішення міської ради, яким було затверджено ДПТ центральної частини міста з грубими порушеннями.

 

– Чому взагалі Ви вирішили позиватися до міської ради? 

Рішення звернутися з позовом до міської ради було необхідністю. Лише так можна було встановити незаконність прийняття детального плану території. ДПТ – це уточнюючий документ Генерального плану, в нашому випадку він грубо не відповідає чинному Генеральному плану в частині заміни зелених зон і дитячого садочка на багатоповерхівки.

 

Торік під час однієї з чергових сесії міської ради на вході Вас зустрічали 4 правоохоронці. Що це було?

Так, на вході до сесійної зали на мене справді очікував сюрприз: 4 правоохоронці, які запропонували «поспілкуватися». Закралася думка, що це поліцейські з департаменту захисту економіки розслідують розкрадання бюджетних коштів у сфері державних закупівель.

Як  виявилося з розмови, думка була хибна. Поліцейські завітали на сесію до міської ради, аби публічно вручити мені протокол про вчинення адміністративного правопорушення. У протоколі йшлося про те, що нібито я  не повідомив про продаж свого автомобіля, а це, виявляється, суттєві зміни у майновому стані.

Це Вам не справу з хабаром для Супрун розслідувати, яка так і не дійшла до суду! Впевнений, що замовник цієї зустрічі був у сесійній залі.

 

– Отже, виявляється правоохорнці знайшли нарешті головного корупціонера Вишневого… 

Виявляється, що так. Нарешті! (сміється, – ред)

 

– Назвіть топ-5 своїх улюблених книжок, які вплинули на Ваш світогляд.

Оскільки я за освітою економіст, то переважно книги читаю на тему бізнесу та економіки. З останніх, це «Принцип 80\20» Річарда Коха, у якій йдеться про те, як досягати максимуму з мінімальними витратами зусиль;  «Економні інновації» Наві Раджу та Джайдіпа Прабху; «Поштовх» Річарда Талера. Дещо іншого спрямування була книга «Чому нації занепадають», яку написали  гарвардський професор Дарон Аджемоґлу і професор Чиказького університету Джеймс Робінсон. У цій книзі прекрасно проілюстровано, чому одні країни — багаті, а інші — бідні; як сприяють економіці природні умови і культурний рівень населення, а також який політичний устрій допомагає розвитку економіки.

З вітчизняних – це книга Володимира Кличка «Управління викликами», яку я нещодавно придбав на презентації Володимира.

Спілкувався Володимир Кривошапко

Всього коментарів: 0

Залишити коментар

Ваш e-mail не буде опубліковано.