Сильні країни постають з сильних громад

Бо Франк

Важливість еволюціонування міст у контексті глобальних викликів було основною темою Міжнародного саміту мерів, що відбувся  28-29 листопада у Києві.

Представники з-понад 150 українських та закордонних міст зібралися в українській столиці, аби обговорити кращі світові практики побудови міської екосистеми.

Так, один із найінноваційніших мерів Бо Франк (нині вже лорд-мер  шведського міста Векше розповів), як лише за 25 років зробити своє місто найзеленішим у Європі.

Бо Франк

За кілька каденцій, які пропрацював  Бо Франк  на посаді міського голови, у місті вдалося очистити всі озера, озеленити місто на 70% та перевести майже всі домогосподарства на використання біоенергетики.

Шведське містоВекше

Шведське місто Векше

«У місті є 100 озер, і у 95% випадків воду можна пити прямо з водойми», – розповів Бо Франк.

Шведське місто Векше

У Векше діє також програма, спрямована на зменшення викидів від транспорту і до 2020 року всі автомобілі мають бути екологічними.  Окрім того, активно заохочується їзда на велосипедах.

«Більшість будинків у нашому місті з дерева, адже це набагато екологічніше і завдяки сучасним технологіям дерево вже не таке вогненебезпечне», – розповів лорд-мер Векше.

Прикметно, що сміття у місті сортується на 8 частин. Але це ще не межа екологічної свідомості. У колег Бо Франка, як і у нього самого, глобальні плани – до 2030 року Швеція має стати першою країною, яка позбавиться від СО2.

Шведське місто Векше

«Такі приклади гарно демонструють, як мають розвиватися міста, дружні до своїх жителів, – сказав також присутній на форумі депутат Вишневої міської ради Сергій Нагорняк. – Вишневе, яке за розмірами приблизно таке як і Векше та має не менш талановитих жителів, повинно жити не гірше!»

Сергій Нагорняк і лорд-мер шведського міста Векше Бо Франк

Сергій Нагорняк і лорд-мер шведського міста Векше Бо Франк

Всього коментарів: 0

Залишити коментар

Ваш e-mail не буде опубліковано.