У Вишневому незабаром має з’явитися повноцінний музейний комплекс (відео)

Довгоочікуваний повноцінний музей може з’явитися у Вишневому вже за кілька років. За відповідну програму у четвер, 23 листопада, проголосували депутати міської ради.

Ось вже багато років поспіль найближче до столиці місто лишається без вшанування власної історії хоча б тимчасовими або пересувними експозиціями, адже нині весь музейний фонд перебуває у підвальному приміщенні Вишнівської ЗОШ №3.

Ба більше, самі експонати не були інвентаризовані, а працівники КП «Історико-краєзнавчий музей міста Вишневого» лише офіційно рахувалися та отримували зарплатню.

Так, лише за період 2016 року витрати з міського бюджету на заробітну плату двох працівників КП становили 60,6 тис грн.

На неприпустимість такої ситуації півроку тому звернув увагу депутат Вишневої міської ради Сергій Нагорняк.

-Чи знали ви, що у Вишневому є музей? Навіть ціле КП «Історико-краєзнавчий музей міста Вишневого». І існує воно вже 13 років! Зразу скажу: якщо ні – не засмучуйтеся, майже ніхто не знає, – написав 11 квітня на своїй сторінці у соціальній мережі Фейсбук Сергій Нагорняк. – У мене, як жителя міста, є просто кілька запитань: Кому і за що протягом стількох років Вишневе платить зарплату? 2. Невже не можна виділити приміщення для музею, який вже і так фінансується?

Після посту у соціальній мережі, за словами депутата, були численні офіційні звернення до міської ради, які значною мірою посприяли тому, що 15 червня в.о. директора КП Володимир Рябошапка на сесії прозвітував про виконану роботу. Точніше про фактичну її відсутність.

Тоді ж, за результатами обговорення формального звіту, Володимиру Рябошапці депутати доручили відновити повноцінну роботу музею, а міська влада мала для цього знайти уже в найближчий час приміщення.

Водночас тодішній очільник КП вже вочевидь не мав бажання продовжувати роботу, адже 7 листопада на підприємство був призначений новий керівник Вадим Бухаров.

На сесії міської ради 23 листопада Вадим Бухаров представив нову «Програму розвитку музейної справи на 2018-2022 роки» та розкритикував попередні дві.

– Виконання двох попередніх програм (ред.: розвитку музейної справи), на жаль, як з об’єктивних, так і з суб’єктивних причин на сьогодні закінчилося тим, що музей опинився у підвалі третьої школи, – сказав новий директор КП «Історико-краєзнавчий музей міста Вишневого.

Він також підкреслив, що нині Вишневе розвивається настільки стрімкими темпами, що музеєфікація і архівування власної історії опинилося далеко позаду.

Шляхи ж вирішення цієї проблеми новий очільник КП вбачає у концептуальній зміні усієї музейної справи міста.

– Раніше були спроби вирішити цю проблему шляхом створення такого собі музею-мавзолею зразка 20 століття, але, на мою думку, має бути зовсім інший погляд на музейну справу. Треба створити окремий сучасний музейно-виставковий комплекс, де будуть як постійні експозиції, так і приміщення, що змінюватимуться за потреби. У цьому комплексі також має бути своє фондосховище та реставраційна майстерня, – підкреслив Вадим Бухаров.

Загалом на реалізацію проекту заплановано витратити близько 38 мільйонів гривень.

-Я радий, що ситуацію з відсутністю музею у нашому місті вдалося зрушити з мертвої точки. Але це лише початок складного процесу, до якого, сподіваюся, активно долучаться і депутати, і усі активні містяни! На кону стоїть пам’ять нашого міста, формування до нього поваги та об’єднання вишнівчан спільними цінностями, – прокоментував ситуацію Сергій Нагорняк.

Всього коментарів: 1
    • Автор: У Вишневому з’явиться повноцінний музейний комплекс (ВІДЕО) | Моя Київщина
    • http://mykyivregion.com.ua/2017/11/24/u-vishnevomu-zyavitsya-povnocinnij-muzejnij-kompleks-video/
    • Додано: 24 Листопада, 2017/17:40

    […] Про це повідомляє інформаційний портал "Моя Київщина" з посиланням на сайт депутата Вишневої міськради Сергія Нагорняка. […]

    Відповісти

Залишити коментар

Ваш e-mail не буде опубліковано.