У Вишневому відбулася 35-та сесія міської ради. За що проголосували депутати?

У четвер, 20 грудня, у Вишневому відбулася 35-та сесія міської ради. Пленарне засідання тривало 4 години, впродовж яких депутати проголосували 26 питань основного порядку денного та 57 земельних питань.

Розбираємося за що проголосували, а що не підтримали міські депутати та чи буде Вишневому з цього користь.

Бюджет Вишневого на наступний рік

Міські депутати на сесії ухвалили головний фінансовий документ – бюджет Вишневого на наступний рік.

Так, доходи  міського бюджету у 2019 році передбачаються  у  сумі  173 200 000 грн: доходи  загального фонду міського бюджету  становлять 150 700 000 грн, доходи спеціального фонду  – 22 500 000  грн.

Профіцит за загальним фондом міського бюджету становить 61 690 000 грн.

Резервний фонд міського бюджету у розмірі становить 500 000 грн (0,5 відсотків видатків загального фонду міського бюджету).

Програма економічного, соціального та культурного розвитку

Депутати також ухвалили програму соціально-економічного розвитку на 2019 рік.

Що таке ПСЕР?

ПСЕР (розшифровується як Програма соціально-економічного розвитку міста) – це документ, який визначає, як місто буде розвиватися в найближчий рік, на що витрачатимуться гроші платників податків – ремонт доріг, освітлення, утеплення, закупівля обладнання тощо. 

Так, серед іншого, на наступний рік у ПСЕРі передбачено:

  • Будівництво палацу культури і мистецтв по вул. Машинобудівників (та зміни до проектно-кошторисної  документації) – на це заплановано витратити 41 млн 200 тис. грн.
  • Облаштування дитячого майданчика для дітей з обмеженими можливостями по вул. Європейська,13 (вартістю 1 млн грн).

  • За 1,5 млн грн реконструювати внутрішні приміщення будівлі (РАЦСу) по вул. Європейській, 27.  

  • Капітальний ремонт  амбулаторії по вул.Сковороди (Щорса),10-12 (також 1,5 млн грн).

  • За 500 тис. грн зробити проект будівництва музейно-виставкового комплексу  в м. Вишневе.

     

Ліквідація КП “Інформаційне агентство “Інформ”

На одне комунальне підприємство у Вишневому стало менше. Депутати проголосували за припинення шляхом ліквідації комунального підприємства “Інформаційне агентство “Інформ” та підтримали створення двох нових відділів міської ради: відділ інформаційних технологій та електронного урядування і відділ інформації та зв’язків з громадськістю.

Відтак чисельність працівників міської ради становитиме понад 70 осіб.

Надбавки, премії та матеріальна допомога міському голові,  заступникам і секретарю ради

26-ома голосами “за” депутати підтримали питання про встановлення надбавок, премій і надання матеріальної допомоги керівникам міста.

Вочевидь, високо оцінили пророблену владцями роботу за попередній рік.

Громадський бюджет

Формально наступного року у Вишневому знову буде громадський бюджет. Депутати 24-ома голосами підтримали відповідне положення.

Проте, ухвалення цього рішення було швидше всупереч, а не завдяки. Мова йде про те, що ще 5 грудня у міській раді й не думали продовжувати проект “громадський бюджет” та й до якості виконання проектів-переможців минулого року теж є запитання.

Петиції громадян

Інструмент петицій у Вишневому функціонує також доволі формально. Тож якщо ваша петиція таки змогла набрати необхідну кількість голосів – то це ще зовcім не означатиме те, що її принаймні розглянуть на сесії.

Наприклад, петицію юриста Дмитра Власюка щодо “витребування у ТОВ “ЄВРО 2000″ земельної ділянки 10,2516 га з чужого незаконного володіння” навіть не включили до порядку денного сесії.

Таємничий виконком

Інформація про те, коли відбудеться наступне засідання виконкому – у місті таємниця за сімома замками. Часто самі члени виконкому дізнаються про наступне засідання пізно вночі напередодні, а порядок денний отримують на руки вже на місці.

До слова, якщо уважно порахувати, виявляється, що виконком має у тричі більше повноважень, ніж рада.

Аналіз повноважень, якими Закон №280/97-ВР наділив раду та виконком, засвідчує, що виконком є органом «три в одному»:

  • органом місцевого самоврядування (наявність самоврядних повноважень);
  • органом виконавчої влади (наявність делегованих повноважень);
  • правоохоронним органом (наявність повноважень щодо притягнення до адміністративної відповідальності через створену адміністративну комісію), у той час, як рада є лише органом місцевого самоврядування.

Отже, не рада, а виконком має ширші повноваження, причому – значно ширші. Якщо рада своїми рішеннями як нормотворчими актами визначає необхідні для громади кінцеві суспільно-корисні результати, то виконком забезпечує їх настання, здійснюючи для цього і нормотворчу, і управлінську діяльність.

Саме на виконкомі приймають рішення про підвищення тарифів, надання різноманітних дозволів підприємцям тощо. Тому робити засідання виконкому більш публічними для керівництва міста просто не вигідно.

Відтак, як і у випадку з Дмитром Власюком, проект рішення Сергія  Нагорняка  щодо інформування депутатів міської ради про засідання виконкому за три дні, просто не включили до порядку денного.

Результати поіменного голосування

Всього коментарів: 0

Залишити коментар

Ваш e-mail не буде опубліковано.