Земля розбрату: щонайменше 20 родин учасників АТО недоотримають квартири у місті

Вишневе родини учасників АТО недоотримають квартири

24 листопада на сесії міської ради депутати більшістю голосів віддали 2,8 га землі майже у центрі міста під забудову компанії ТОВ «Інвестиційна компанія «Атіка», яка була створена лише місяць тому та запропонувала вишнівським АТОвцям найменше квартир. Таким чином від 20 до 30 родин захисників України не отримають власне житло.

«Перед сесією упродовж місяця я працював у складі робочої групи з питання забудови для учасників АТО. Із першого засідання я постійно наголошував на тому, що забудовника потрібно обирати лише шляхом відкритого тендера! Після 6-ти засідань стало очевидно, що це все суцільне окозамилювання: робота групи була не регламентована, повноважень не передбачено…
Із боку міста за весь час так чітко і не було визначених умов і вимог до потенційного забудовника. Навіть більше – колеги з робочої групи радили обирати просто «зважаючи на свою совість і честь» – каже депутат Вишневої міської ради Сергій Нагорняк. – Тепер ми знаємо яка у кого честь і яка совість».

Загалом, до сесії дійшло 3 претенденти-забудовники

Загалом, до сесії дійшло 3 претенденти-забудовники з 7: ТОВ «Інвестиційна компанія «Атіка», ЗАТ «УБК» та ТОВ «Львівська мрія».
Атіка пообіцяла 40 однокімнатних квартир, дитячий садочок на 105 місць, тривалість будівництва заплановано до 3 років.
Українська будівельна компанія: 60 квартир, садочок на 140 місць, тривалість будівництва – до 2,5 років.
Львівська мрія: близько 70 квартир (залежно від квадратури), садочок на 90 місць «під ключ», тривалість будівництва – 2-3 роки.

Пропозиції забудовниуів

Забудовники Вишневого
Водночас проблемою є те, що рішення про конкретну компанію, якій буде надана земельна ділянка, вже ухвалено, а от договору суборенди землі так і немає.

«Тому інтереси усієї громади, а не лише АТОвців, мають бути прописані в договорі суборенди землі. А текст договору в ідеалі повинен бути оприлюдненим для зауважень громади перед підписанням», – коментує ситуацію юрист Вадим Пастушенко.

Проте не лише інтереси усієї громади юридично не захищені.

Навіть самі АТОвці не мають жодних юридичних гарантій отримання бажаної житлової площі. Крім того, до цього часу не визначено список претендентів на квартири. Вочевидь, як і з рішенням кому передати вишнівську землю, все буде відбуватися в останню хвилину, але за чітко підготовленим сценарієм.

За словами юриста, з позиції громади земельний ресурс міста потрібно було б віддати за кращу ціну, тобто з найкращими умовами для міста. Натомість відбувається підміна у правочині. По суті, мав бути договір між громадою міста, яку представляє рада і забудовником. А вийшло так, що усю громаду замістили лише кілька представників.

«Насправді, мене цікавить ще й чому, коли на попередніх сесіях у субаренду було виділено також кілька чималих земельних ділянок, із них у рахунок пайової участі, ніхто не намагався «вибити» квартири для наших АТОвців? Вочевидь, це комусь не так вигідно», – підсумовує Сергій Нагорняк.

Довідково:

У процесі визначення забудовника не було дотримано жодної з цих базових вимог.

  1. Забудовника не може бути визначено кулуарно – лише відкритий конкурс з чіткими умовами!
  2. Для визначення забудовника необхідно розробити об’єктивні критерії, що будуть закріплені документально, з відповідними юридичними наслідками. Так само необхідні критерії і для формування списків учасників АТО – претендентів на квартири.
  3. Міська влада повинна замовити «містобудівний розрахунок» – це дає змогу чіткіше спрогнозувати, яку кількість квартир АТОвцям Вишневе реально можемо надати.

Засідання ради

Всього коментарів: 0

Залишити коментар

Ваш e-mail не буде опубліковано.

Соціальні мережі:

Поділитися: