Сергій Нагорняк: успішне та самодостатнє Вишневе – реальність!

Кінець року – найкращий час для того, аби озирнутися в минуле та проаналізувати пройдений шлях. Напередодні Нового року депутат Вишневої міської ради Сергій Нагорняк розповів, за що він вдячний 2017-ому, які події найбільше запам’яталися та яких новорічних традицій дотримуються в його родині.

– Залишилося кілька днів до 2018 року якраз час підбити підсумки року, що минає. За що Ви вдячні 2017 рокові?

Передусім я вдячний людям, що мене оточували: активним вишнівчанам, які є драйверами позитивних змін у нашому місті та своїй команді, з якою ми дуже багато працювали.

Для нас 2017 рік був дуже насиченим, як маленькими справами, так і великими: ми встановлювали пісочниці, фарбували зупинки, возили маленьких вишнівчан до цирку та на екскурсії. Окрім того, ми ініціювали та  почали впроваджувати низку проектів: здорове місто; безкоштовна юридична консультація; відшкодування вартості проїзду для соціально незахищених вишнівчан; підвіз до кладовища, тощо.

Водночас, мабуть, найважливішим нашим досягненням я вважаю те, що ситуацію з відсутністю музею у нашому місті вдалося зрушити з мертвої точки. І на попередній сесії депутати проголосували за створення у нашому місті повноцінного музейного комплексу. Проте це лише початок складного процесу, до якого, сподіваюся, активно долучаться і депутати, й усі активні містяни. На кону стоїть пам’ять нашого міста, формування до нього поваги та об’єднання вишнівчан спільними цінностями.

До Дня Конституції депутат облагородив зупинку громадського транспорту

До Дня Конституції депутат облагородив зупинку громадського транспорту.

– Ви сказали, що Вам вдається реалізовувати чимало проектів. Водночас мені відомо, що цих проектів мало бути значно більше. Взяти до прикладу той же Центр соціальної реабілітації для дітей інвалідів, про який Ви зараз не сказали. Ці ініціативи вже забуті чи були звичайним популізом?

Ви праві. Насправді проектів, над якими ми працюємо, значно більше. І кожну ініціативу ми прагнемо реалізувати до кінця. Проте часто трудність полягає елементарно у безлічі бюрократичних перешкод, відсутності політичної волі відповідальних осіб та системі, яку важко зламати.

– Візит до в.о. міністра охорони здоров’я Уляни Супрун – це також було частиною реалізації якогось проекту?

Не зовсім. Річ у тім, що у медичні сфері Вишневого є чимало проблем. Один із прикладів: до моєї приймальні надійшло колективне звернення від вишнівчан з проханням не допустити закриття лінійної амбулаторії станції Вишневе та зробити все можливе, аби вона продовжила роботу в звичайному режимі. У процесі обстоювання права вишнівчан на медицину, доводилося оббивати пороги не лише районних та обласних управлінь охорони здоров’я, але й самої в.о. міністра.

Особистий прийом у Уляни Супрун

Особистий прийом у Уляни Супрун.

– До речі, про звернення. Ви єдиний депутат міської ради, у якого працює громадська приймальня. Чи багато людей звернулося до Вас протягом 2017 року?

Причому працює приймальня щодня, а особисто з вишнівчанами я спілкуюся щосереди. Протягом 2017 року до нас надійшло 141 звернення, з них 14 – колективні, безкоштовну юридичну консультацію отримало понад 60 осіб. Окрім того, було багато зустрічей у «дворах».

24-05-2017_zustrich

– З яких питань найчастіше звертаються вишнівчани?

Питання найрізноманітніші: від прохань допомоги отримати субсидію до пропозицій з благоустрою чи виділення земельної ділянки учаснику АТО. Чимало людей приходять скаржитися на тарифи ЖКГ, відключення світла та навіть на вкрадені кабелі. Пенсіонери жаліються на те, що не можуть потрапити на центральний бік міста чи викликати лікаря, а молодь – на труднощі з влаштуванням дітей у садочки та школи.

Словом, проблем вистачає, не вистачає лише часу у добі для їхнього розв’язання.

otrimannya-subsidii

Про особисте

– Які важливі події Вишневого Вам найбільше запам’яталися?

Багато значимих подій для міста відбулося у 2017-му: приємних і не дуже. Із позитивних запам’яталася ініціатива  про запровадження у місті «громадського бюджету».  А з менш приємних – чергова спроба рейдерського захоплення 10 га у Вишневому.

vishneve-10ga

– Крім депутатської діяльності, Ви ще багато часу присвячували навчанню. Зокрема, брали участь у інноваційній програмі з підготовки міських голів «Школа мерів», що це Вам дало?

Це дало найголовніше – розуміння, що успішне та самодостатнє Вишневе – реальність. Наше місто для багатьох людей якісно відрізняється від столиці: дешевшим житлом, спокійнішим ритмом життя. У нас проживає багато молоді та молодих сімей. Усе це є гарною передумовою для успішного розвитку міста. Головне – мати бачення розвитку та бажання багато працювати заради цього.

Викристалізували ми це бачення у нашій стратегії, яку розробила наша команда та роботу над якою координувала досвідчений коуч Галина Васильченко. Наразі цей напрацьований документ ми взяли за основу для подальшої роботи, адже навіть після закінчення навчання  продовжуватимемо працювати далі.

Сергій Нагорняк отримує сертифікт про закінчення Школи мерів

– Розкажіть детальніше про стажування у муніципалітетах Польщі. Що хотілось би з побаченого впровадити у Вишневому?

Як я вже розповідав, найголовніше, що нам варто запозичити у поляків, –  дотримання балансу між містом і природою. Тому що місто – це місце для життя, а не лише кам’яні джунглі з автомобілями.

Хотілося б, що у Вишневому більше уваги приділялося створенню зон для відпочинку містян, скверів тощо.

Оскільки міста майбутнього головним чином конкуруватимуть за людей, то  у населених пунктах, окрім робочих місць, має бути ще й достатня кількість місць для дозвілля: різноманітні кінотеатри, музеї, публічні простори.

 Сергій Нагорняк разом із мером Любліна

Сергій Нагорняк разом із мером Любліна.

– Така активна депутатська робота вимагає багато часу. Як ставляться Ваші домашні до цього?

Із розумінням. У домашньому колі я знаходжу підтримку і натхнення. Без цього важко було б щодня брати сили для постійних нових викликів і завдань.

Про плани

– Як плануєте святкувати новий рік?

Новий рік для мене є одним із найулюбленіших свят! Я завжди святкую  його  у сімейному колі. І навіть підготовка до свята  для нашої родини вже частина святкування.

– Чи вже складаєте плани на 2018 рік?

Так, складаю. Основний план – продовжувати реалізовувати вже розпочаті проекти, ну а вже з 3 січня з командою почнемо планувати нашу подальшу роботу на рік.

– Що б Ви хотіли побажати вишнівчанам у новому 2018 році?

Звичайних людських радостей: любові, достатку, процвітання. Ну і звісно, хочеться, аби рік Жовтого Собаки приніс усім нам спокійне і розважливе мабутнє.

Спілкувався Володимир Кривошапко

Всього коментарів: 0

Залишити коментар

Ваш e-mail не буде опубліковано.