Сергій Нагорняк: “За рік депутатства вдалося ініціювати 7 проектів та залучити майже 7 мільйонів гривень на потреби округу”

Інтерв'ю з депутатом Вишневої міської ради Сергієм Нагорняком

Депутат Вишневої міської ради Сергій Нагорняк розповів про результати своєї діяльності за рік, труднощі у зміні бюрократичної системи та важливість командної роботи задля досягнення результату.

– Сергію Володимировичу, розкажіть, будь ласка, за яких умов Ви приступили до свого депутатства?

– Під час виборчої кампанії, на зустрічах із мешканцями міста, я чув не тільки слова підтримки – люди відверто розповідали і про негаразди, з якими живуть, та нарікали на те, що часто вони залишені віч-на-віч зі своїми проблемами. На початку депутатства у мене не було досвіду, але були цікавість і бажання позитивних змін у місті. Коли ж приступив до безпосередньої роботи, зрозумів усю глибину цього процесу і те, що не все так просто. Проте часу на “розкачку” не було, тому відразу включився до роботи. Наприклад, лише за кілька тижнів після отримання мандата брав активну участь у розробленні Регламенту ради.

– Чи виправдовуються Ваші очікування від депутатства: чого чекали і що виявилося насправді?

– Якщо відверто, то чекав, що всі мої ініціативи, спрямовані на поліпшення життя громади, будуть прийняті. Натомість виявилося, що у депутатській діяльності з’являються постійні перешкоди. У тому числі й з боку самої міської ради, яка постійно стверджує, що у місті немає “зайвих” коштів на ті чи ті соціальні проекти. Проте насправді гроші є, треба лише з розумом та економно їх використовувати. До прикладу, бюджет Вишневого на 2017 рік визначено у розмірі близько 250 мільйонів гривень. Тож елементарний приклад: якби у грудні того року депутати підтримали мою ініціативу про обов’язкове застосування у місті системи “ProZorro” на допорогові закупівлі робіт, це дало б змогу зекономити до 50 мільйонів! Це натомість означає, що вишнівським онкохворим даватимуть не по 900 гривень, а забезпечать повноцінним лікуванням. Або цих самих грошей вистачить на придбання до 100 квартир АТОвцям: чесно, швидко, з дотриманням законодавства та інтересів усієї громади.

– Які найактуальніші проблеми постали перед Вами і чи вдалося їх вирішити?

– Однією з найбільших проблем Вишневого є незадовільна інфраструктура: щільна забудова міста, недостатня кількість місць у дитсадках і школах, брак паркових зон. Окрім того, є проблема і з медичним забезпеченням: досі немає головного лікаря у міській лікарні та немає медичного пункту на південній стороні міста. Для вирішення болючих проблем міста ми з командою прагнемо застосовувати системний підхід. Тож я вже ініціював 7 проектів, серед яких: проект мораторію на здирницькі тарифи; програма компенсації за перевезення
у маршрутках для соціально вразливих категорій громадян; центр соціальної реабілітації
дітей-інвалідів тощо.

Ще одним показником ефективності роботи нашої команди є залучення на потреби округу з міського бюджету майже 7 мільйонів гривень. Тому вже цього року буде зроблено капітальний ремонт покрівлі даху у будинку за адресою: Першотравнева, 14 та 14А, капітальний ремонт та благоустрій території по вулиці Першотравневій, 10, влаштування дороги по вул. Стуса та облаштування скверу між будинками по вул. Першотравневій, 4 та 6. Окрім того, буде облаштована зливова каналізація на териториторії кооперативу “Діброва” (колишній пустир між с. Крюківщина та вул. Чорновола у Вишневому).

– Ви були першим депутатом цієї каденції, у якого відкрилася громадська приймальня. З яких питань люди найбільше шукають правду?

– Справді, моя приймальня функціонує з першого місяця депутатства, адже саме щоденна комунікація з вишнівчанами дає змогу оперативно реагувати на нагальні проблеми як міста чи округу, так і кожного містянина. За рік роботи приймальні було отримано понад 200 звернень, що стосувалися найрізноманітніших питань, починаючи від ремонту доріг, будинків, зрізання дерев до облаштування переїзду, перенесення автостоянки та створення реабілітаційного центру тощо. Якщо говорити про результативність, то 127 громадян отримали допомогу чи консультацію, по яку зверталися, решта звернень – у процесі вирішення. Багато людей звертається по допомогу в отриманні субсидії. І, завдяки фаховій роботі моєї команди, багато кому з вишнівчан справді вдається допомогти.

З останнього, наприклад, пригадую такий випадок: 82-річний пенсіонер отримав субсидію лише після звернення до моєї громадської приймальні. Пенсіонер мав багатомісячну історію ігнорування його заяв управлінням соціального захисту, і лише наше втручання допомогло зрушити справу з мертвої точки. Тож тепер старенькому не доведеться витрачати майже всю
пенсію на сплату житлово-комунальних послуг.

– Чи входите Ви до якоїсь постійної комісії міської ради?

– Так, я є секретарем постійної комісії з питань промислової політики та підприємницької діяльності. На жаль, наразі ця комісія має суто формальний характер. Водночас та сама земельна комісія перенасичена питаннями. Так, усього за дві-три години розглядають подекуди по 80 питань. Арифметика проста: 1 земельне питання, інколи вартістю у мільйони, – усього за півтори хвилини! Вражає, правда? При цьому ніхто не виїжджає на земельні ділянки, не вчитується у документи, не аналізує наслідки… Тому і маємо такі
катастрофічні наслідки у міській інфраструктурі.

– Минув рік роботи міської ради цього скликання – яку можете дати оцінку її ефективності?

– На мою думку, в роботі міської ради немає єдності, бажання працювати на благо  Вишневого. Я хочу наголосити, що міська рада – не місце для підкилимних ігор: для усіх
депутатів основним правилом має бути щоденна праця над благоустроєм своєї вулиці, округу, міста, турбота про мешканців. Окрім того, на сьогодні серед своїх колег-депутатів я бачу дуже мало однодумців, які б реально переймалися соціальними питаннями, а не лише на словах. Проте, попри все, я продовжую вірити у краще й у те, що депутати будуть не тільки “нарізати” земельні ділянки наліво і направо під забудову, але й долучаться до повноцінної роботи. Щоб ті сподівання, які на них було покладено громадою, зрештою справдилися.

– Зараз помітна Ваша конфронтація з мером та його командою. Чому так сталося?

– У нас є чимало розбіжностей у поглядах щодо розвитку міста. Якщо ж ніхто не буде вказувати меру і більшості на їхні помилки, то загальний вектор розвитку міста так і залишиться без позитивних змін. Деколи до нас дослуховуються, деколи ні, але це нормальний демократичний процес.

– Наскільки складно поєднувати депутатську діяльність і роботу?

– Звісно, поєднувати непросто. Але я навчився розподіляти свій час. Мені дуже допомагає моя команда, яка робить значну частину роботи. Крім того, мій девіз по життю: “Робити більше, використовуючи менше”, тож я впевнений, що правильно організований процес роботи сприяє гармонічному поєднанню ефективної роботи і щасливого сімейного життя.

– Яким бачите розвиток округу через рік?

– Зважаючи на тенденцію, яка існує нині, можу припустити, що ситуація зміниться приблизно так: округ збільшиться, збільшиться кількість новобудов, а відповідно і навантаження на інфраструктуру. Тож, на жаль, проблеми навряд зменшаться, а можливо, навіть збільшаться. Водночас я сподіваюся на зростання громадянської свідомості самих містян та поліпшення їхньої комунікації як із владою, так і між собою. Сьогодні вже минув час перекладання відповідальності на чиїсь плечі, кожен може і повинен стати
рушієм позитивних змін! Хоча б на своїй вулиці!

Спілкувався Володимир КРИВОШАПКО

Всього коментарів: 0

Залишити коментар

Ваш e-mail не буде опубліковано.