Вишневе з новим генпланом. Що зміниться для міста?

Вишневе з новим генпланом

16 лютого міські депутати майже одноголосно проголосували за новий генплан Вишневого. За словами головного архітектора міста, розробка містобудівної документації, погодження з усіма залученими сторонами, проведення громадських слухань, тривала протягом двох років. Та чи вдалося створити збалансований документ справді орієнтований на реалізацію потреб містян – питання дискусійне.

На кінцевих етапах, процес затвердження здійснювався настільки поспіхом, що навіть оголосили позачергову сесію для його прийняття. Але такий варіант був би порушенням чинного законодавства.

Також стало зрозуміло, що є цілі групи людей, які процедурно не мали змоги взяти участь у громадських слуханнях, або їхню думку не було враховано.

Так, одними з перших стали бити тривогу жителі кооперативу індивідуальних забудовників «Діброва», які надіслали на ім’я Сергія Нагорняка колективне звернення. Причина їхнього обурення – зведення кількох багатоповерхових будинків в районі вулиць В.Чорновола/І.Франка та цілковите ігнорування ситуації з боку міської влади.  Земельні ділянки в кооперативі «Діброва» призначені для індивідуальної забудови, проте за проектом генплану вищевказана ділянка поділена на частини: одна для багатоповерхової забудови, інша для малоповерхової, інші – садибна забудова.  Крім того, дві ділянки на кресленні генплану позначені як «землі громадської забудови» в той час коли ці ділянки є приватною власністю і призначені для індивідуального будівництва.

Яким буде місто?

 На сайті Вишневої міської ради після сесії з’явилася новина, у якій про генплан написано дуже скромно. Лише те, що проект було розроблено Державним підприємством «Науково-дослідний і проектний інститут містобудування», а сам генеральний план «найбільш важливий і принциповий документ щодо розвитку населеного пункту та визначення меж і функціонального призначення земельних ділянок».

Тож для того, аби проаналізувати нову редакцію генерального плану, ми залучили незалежного експерта-архітектора.

У результаті затвердження змін:

  • Збільшиться територія міста на 450 га за рахунок села Софіївська Борщагівка.
  • На тлі збільшення території, кількість закладів  загальноосвітнього напрямку (школи та дитсадки) виключені, порівнюючи з кресленнями  діючого Генплану.
  • Території, що приєднуються, не доопрацьовано в частині об’єктів соціально-культурного призначення і в частині інженерних потужностей також. Така ситуація не відбиває реальні техніко-економічні показники приєднаних територій і буде ускладнювати механізм планового їх освоєння.
  • Ділянки генплану суперечать чинному статусу земельних ділянок.

Депутат Вишневої міської ради Сергій Нагорняк єдиний, хто на сесії не підтримав змін до генплану, оскільки впевнений: хоча у загальних аспектах документ виконано в межах чинного містобудівного законодавства, однак є істотні зауваження, що мали б бути обов’язково враховані.

 «Попри довгий і складний шлях розробки документа довжиною в два роки, уникнути конфлікту інтересів та неузгоджених моментів, так до кінця і не вдалося», – сказав Сергій Нагорняк.

За словами депутата, в нинішній редакції генплану він вбачає певні ризики для міста.  Зокрема, те що з появою приєднаних до міста нових ділянок землі з’являються нові можливості для забудовників, але крім внесення на карті певних соціальних об’єктів і простих обіцянок їх побудувати, невідомо дієвих механізмів впливу на забудовників, як і немає переконливих гарантій, що обіцянки будуть виконані. Також існують ризики судових позовів, як щодо порушення процедури прийняття генплану, так і від сусідів щодо порушення територіальних меж їхніх населених пунктів.

Для розширення меж міста Вишневого ще слід пройти тривалу і складну процедуру. Справа в тому, що межі міста встановлюються не Вишневою міськрадою, а Верховною Радою України за поданням обласної ради. Перед цим зміну меж міста мають погодити сусідні населені пункти і районна рада.  Чи дадуть вони погодження, на яких умовах та скільки це займе часу?

«Щиро хочеться вірити, що вся громада таки отримає всі обіцяні розробниками об’єкти інфраструктури, вкрай важливі для існування міста, такі як: дороги, школи, дитячі садочки, стадіони, зелені зони», – підкреслив Сергій Нагорняк.

Складається враження, що при розробці генплану ставилося основне завдання — закріпити за Вишневим нову територію, а все інше якось обійдеться.  Та чи про це мріють жителі міста?

Всього коментарів: 2

Залишити коментар

Ваш e-mail не буде опубліковано.