Терпець урвався: вишнівчани на одинадцять годин заблокували в‘їзд у місто

Майже 200 вишнівчан перекрили в‘їзд у місто, щоб привернути увагу влади до проблеми недобудованої ЗОШ №1. Громадянська акція тривала майже 11 годин.

За словами організаторів акції, з самого початку люди не планували перекривати дорогу – лише зібратися біля школи та пройти до міської ради.

Біля міськради люди скандували «мера!» та «нам потрібна школа».

Однак міський голова так і не вийшов до людей – прийшов натомість його перший заступник, який повідомив, що Ілля Діков на лікарняному.

Відтак, аби хоч якось привернути увагу влади до проблеми довгобуду – люди вирішили перекрити дорогу.

«Пани чубляться, а у холопів чуби тріщать»

Батьки учнів Вишнівської ЗОШ №1 впевнені: у затягуванні процесу винна Київська обласна рада. Там давно обіцяють скликати сесію та виділити кошти на завершення будівництва. Утім досі цього не зробили.

Натомість в обласній раді звинувачують обласну адміністрацію, нібито саме вона досі не надала усіх необхідних документів депутатам. А як тільки це буде зроблено – питання одразу винесуть на сесію та буде позитивно вирішено.

Однак голова КОДА Олександр Горган спростовує звинувачення на свою адресу.

«Будівництво корпусу школи у Вишневому – один з пунктів обласної програми капітального будівництва, яка була вчасно підготовлена і передана Київській обласній раді, однак так і не прийнята, тому що керівництво облради ніяк не може призначити чергову сесію. Скажу більше, якщо сесія не буде проведена в найближчий місяць, корпус у Вишневому так і не буде добудований цього року. Як і сотні інших об’єктів в області. Тому що будуть зірвані всі терміни проведення тендерних процедур, і час на будівельні роботи буде безнадійно втрачений. А далі на нас чекає цілий ряд таких «Вишневих» – недобудовані дитсадки, школи, дороги по всій області. Департамент освіти КОДА сьогодні повідомив, що через неприйняття обласною радою відповідного рішення ми ризикуємо не профінансувати придбання коштовного обладнання для проведення ЗНО і кошти освітньої субвенції будуть повернуті в держбюджет», – написав посадовець на своїй сторінці у мережі Фейсбук.

Голова КОДА Олександр Горган
Про те, що в області є гроші, ба навіть невикористаний надлишок, свідчить хоча б той факт, що лише нещодавно депутати від партії БЮТ у Київській обласній раді заявили про ініціативу комплексної місцевої програми підтримки пенсіонерів у рамках створення «Національної платформи захисту і збереження країни та її людей».

Ця програма передбачає додаткові щомісячні виплати пенсіонерам Київщини у розмірі 1000 грн і має бути профінансована за рахунок перехідних залишків бюджету області за 2017 рік, які складають понад 5 млрд грн.

На цьому тлі ті 5 мільйонів гривень, які обласна рада цього року має виділити для добудови Вишнівської ЗОШ №1 – просто копійки.

Прикметно, що хоча до мітингувальників ніхто з посадовців так і не приїхав, журналістам телеканалу «Прямий» все-таки вдалося знайти голову обласної ради Ганну Старикову – цього дня вона перебувала на Черкащині.

На запитання журналістки, чому вона не приїхала до мітингувальників, Ганна Старикова відповіла, що сесія відбудеться найближчим часом.

Однак допоки чиновники за взаємними звинуваченнями шукають винного – 1200 дітей вишнівських дітей вимушені навчатися у переповненій школі.

Боротьба триває

Організатори акції протесту повідомляють, що у середу, 25 квітня, мітинг продовжиться. Із 8-ої ранку батьки учнів ЗОШ №1 планують перекрити вулицю Чорновола.

«Друзі, сусіди, перепрошуємо за дискомфорт та незручності, але чиновники нам просто не залишили вибору», – говорять активісти.

Цього ж дня має нарешті відбутися і зустріч з головою обласної ради. Про готовність до «конструктивного діалогу» політик повідомила на своїй сторінці у Фейсбуці.

«Запрошую завтра на 11:00 до себе на робочу нараду по питанню добудови школи №1 у місті Вишневе представників батьківського комітету, активістів та просто небайдужих, всіх хто готовий до конструктивного діалогу», – написала Ганна Старикова.

Всього коментарів: 0

Залишити коментар

Ваш e-mail не буде опубліковано.