Данило Ожго: “Як зробити так, аби молоді хотілося вчитися та розвиватися?”

Минулого року мені пощастило побувати на молодіжній конференції «One Young World-2018» у Гаазі. Однак одним із найсильніших вражень від Нідерландів стали їхні культурно-мистецькі центри. Якими зазвичай є … бібліотеки.

Так, звичайні бібліотеки є багатофункціональними платформами для різного виду діяльності: читання, проведення освітніх курсів, громадських дискусій, навчання в музичних залах і медійних класах. У деяких є майстерні з принтерами 3D, швейними машинами та різними сучасними гаджетами.

Для людей похилого віку в бібліотеках Нідерландів організовують різні безоплатні курси, зокрема, навчають користуватися комп’ютером. А для дітей – створено дитячі зони з іграшками та лабіринтами.

 

Приміщення публічної бібліотеки у Нідерландах

Працівники бібліотек розповідали, що найменші відвідувачі інколи заходяться від плачу, коли батьки їх тягнуть додому. Натомість типовим читачем у багатьох книгозбірнях Нідерландів є матері чи татусі з немовлятами або трохи старшими дітьми: тут вони зустрічаються по роботі; школярі і студенти роблять домашні завдання, а Wi-Fi дозволяє без проблем працювати з власним комп’ютером.

В Україні потрохи стали теж запозичувати такий досвід. До прикладу, на початку того року у Чернівцях відкрили нове приміщення Будинку культури у сучасному архітектурному стилі “хай-тек”, в якому працюватиме бібліотека, гуртки, аматорські колективи та зала для проведення урочистих заходів.

Сучасний Будинок культури у Чернівцях

«Все приміщення зроблено за новими технологіями: у ньому просторі вікна, двері, балкони. Також воно пристосоване для дітей з інвалідністю: є пандус та спеціальний санвузол для них. Повсюди економне освітлення, сучасна вентиляція», – розповів головний інженер фірми «Зірка», що розробляла проект, Петро Кричун.

Будівництво тривало усього 1,5 року. І з міського бюджету на нього виділено 6,5 млн грн.
У Вишневому наприкінці 2018 року на 35-ій сесії міської ради була ухвалена Програма соціально-економічного розвитку міста, в якій також було передбачено будівництво Палацу культури й мистецтв по вул. Машинобудівників. І його вартість оцінили у 41 200 000 грн.

Сподіваюся, що Палац культури й мистецтв у Вишневому буде справді сучасною багатофункціональною платформою, де регулярно відбуватимуться культурні та інтелектуально-насичені події, який популяризуватиме отримання знань серед нашої молоді. А також, що він буде в 6 разів кращим за той, що в Чернівцях, а не просто лише в стільки разів дорожчим.

Данило ОЖГО

Всього коментарів: 0

Залишити коментар

Ваш e-mail не буде опубліковано.