Юрист прокоментував обвал даху спортивної арени: “У тому, що сталося, вбачається ціла низка кримінальних правопорушень”

Слід розрізняти поняття «розслідування надзвичайних подій»  і «досудове слідство».   Розслідуванням надзвичайних подій займаються комісії, результат розслідування — висновок комісії.  Досудовим слідством займаються слідчі, результат — вирок суду.  Слова Гройсмана про тиждень строку  на закінчення розслідування стосуються роботи відповідної комісії.

Слідство у кримінальному провадженні з усіма експертизами  може тривати роками, поки не будуть зібрані докази вини конкретних людей.   У тому, що сталося, вбачається ціла низка кримінальних правопорушень, тому досудового розслідування не минути.

Будівництво здійснювалося за результатами ось цих торгів:

Будівництво спортивної арени Вишнівської загальноосвітньої школи I-III ступенів № 4 по вул. Машинобудівників, 3, м. Вишневе, Києво-Святошинського району, Київської області.

Приміщення спортивної зали накрите безкаркасною аркою, і формує арочне склепіння. Безкаркасна арка виготовлена з холодногнутого листового профілю, (виробництво Arcelormittal), за допомогою машини з виготовлення профілю, модель  BH 1000-700 (в одношаровому виконанні, холодного типу). Кожна комерційна пропозиція від  учасників тендеру, повинна мати підтвердження, що до розрахунку конструкції безкаркасної арки згідно ДБН В.1.2-2:2006 «Навантаження і дії» і підтвердження документальне наявності спеціальної техніки для виробництва і монтажу конструкції безкаркасної арки,  дозвільних документів і допусків до роботи.

Зведення власне арки, що обвалилася, відбувалося на підставі ось цього договору:

Договір на виготовлення даху

Аналізуючи вищевказані документи, приходимо до такої картини:

07.09.2017 року між Відділом освіти Києво-Святошинського району (Івашко М.М.) і ТОВ «Антарес Групп» (Литвинюк В.В.) був укладений договір підряду № 292, про будівництво спортивної арени Вишнівської ЗОШ № 4.

Ціна договору – 17 533 580 грн.

Пунктами 2.3. – 2.4. Договору обов’язок технічного нагляду і контролю за якістю робіт покладено на управління освіти.

Пунктом 11.1. Договору передбачено, що Підрядник відповідає за якість робіт Субпідрядника.

Договір підготовлений недбало:

 • пунктом 12.1 передбачено, що здавання-приймання завершеного будівництва відбувається шляхом підписання ТРЬОХстороннього акту (Замовник-Підрядник-Генеральний підрядник),  при цьому ніякого Генерального підрядника договір не передбачає;
 • пунктом 12.7 передбачено, що саме ТРЬОХсторонній акт приймання-передачі виконаних робіт є підставою для остаточного розрахунку за цим договором. Зрозуміло, що ніякого ТРЬОХстороннього акту не існує, але розрахунки по договору проведені ні всі 17,5 млн.

До договору існують цілих 3 додаткових угоди,  але жодна із них у порушення законодавства не була оприлюднена у системі Prozorro.

Кінцевий розрахунок за будівельні роботи був проведений 05.04.2018 року (платіж на 175 335.01 грн), однак основна частина,  17 мільйонів, були перераховані у 2017 році.

16.08.2017 р. (тобто за місяць до укладення договору підряду) між ТОВ «Антарес Групп» (Литвинюк В.В.) і одеським підприємством ТОВ «ПівденьМонтажБуд» (Здот О.С.) укладено договір № 160817 про виробництво і монтаж куполу безкаркасної арочної конструкції, розмірами 24х30 і висотою 9 метрів . Гарантійний строк — 3 роки від здачі в експлуатацію.

Таким чином, у руйнуванні даху однозначно винен Замовник (Управління освіти), оскільки саме на нього за договором № 292 покладена відповідальність за контроль та технагляд.

Ступінь вини посадових осіб ТОВ «ПівденьМонтажБуд», яке безпосередньо створило і змонтувало арку,   і підрядника будівництва ТОВ «Антарес Групп» будуть встановлювати слідчі та відповідні комісії.

Фото: Івана Кускова

Всього коментарів: 1
 • Анатолій
  • Автор: Анатолій
  • Додано: 27 Жовтня, 2019/21:13

  За отриманою від юриста інформацією виходить так, що Відділ освіти, підписавши договір з підрядником, призначив відповідальним за можливі наслідки будівництва свого безпосереднього шефа – Управління освіти????? Цікаво, а чому вони не записали у договір Міністерство освіти, або взагалі Кабінет Міністрів?

  Відповісти

Залишити коментар

Ваш e-mail не буде опубліковано.