Зараз шкодую, що взявся за цю школу. А спочатку думав, що щось зроблю хороше, – підрядник з добудови Вишнівської ЗОШ №1

Минулого року у вишнівчан з’явилася надія, що історія з добудовою ІІ черги загальноосвітньої школи №1 має шанс на щасливий фінал.

У травні 2017 року Департамент регіонального розвитку та житлово-комунального господарства Київської ОДА нарешті  оголосив тендер на добудову школи. У результаті якого хоч і не з першого разу, але вдалося визначити переможця тендеру – ТОВ «ВП «Євротехнології».

Відповідно до договору, закінчити будівельні роботи підприємство має до 31.12.2019 року. Водночас вже до кінця 2017 року стало очевидно, що добудова триває не такими швидкими темпами, як очікувалося, і не у дві зміни, як обіцяв підрядник.

Про те, що стало причиною затримки та чи вдасться закінчити вчасно добудову школи, в інтерв’ю виданню «Вільний розвиток Вишневого» розповів директор ТОВ «ВП «Євротехнології» Анатолій Кірпічник.

Школа №1 міста Вишневе

За роки, які довгобуд стояв без охорони, там розікрали майже все

Привіт із минулого

 – Добрий день, Анатолію Івановичу. Розкажіть, будь ласка, який нині стан справ із добудовою ІІ черги ЗОШ№1.

– Хоча у проекті написано, що це добудова школи, правильніше назвати це реконструкцією недобудови. Такі проекти робили у 50-70 роках минулого сторіччя, тому зараз у нього немає ніякої прив’язки до сучасності.

Щодо робіт, які ми зараз виконуємо, то наразі фахівці з металу підсилюють внутрішні стіни, виконують зварювальні роботи. Підсилення стін необхідно для того, аби не розбирати фасад. На жаль, попередні підрядники ліпили горбатого до стіни в цій школі.

– Для пришвидшення виконання робіт взимку у школі мали зробити опалення. Чи зробили?

– Ні, тепла так і не було. З двох причин: бюрократичних і фінансової –  опалення  такого приміщення коштуватиме більше мільйона гривень. До того ж я не бачу підтримки в цьому питанні: до мене тільки приходять і кажуть, що є старі борги, за які треба сплатити.

– Наскільки мені відомо, минулого року Вам вдалося зробити не все із запланованого об’єму робіт. Що перешкодило?

– Наша країна має велику бюджетну колізію: коли гроші виділили 29 грудня і кричать «а чого ж ти, «скотина», не зробив на 30 мільйонів гривень?!»

Місцеві бюджети минулого року (міський + районний) виділили 30 мільйонів гривень. Ми зробили робіт лише на 14 мільйонів гривень, решта повернулися до бюджету.

У мене недосконалий проект, із недосконалим кошторисом, і таким самим недосконалим був тендер. До прикладу, коли почався процес монтажу, то виявилося, що таких робіт як підвісні стелі та плитки у проекті і у кошторисі немає. Тому ми додатково робили всю електрику у підвісних стелях. Окрім того, зробили вентиляцію, монтаж якої незабаром буде проведено. По вентиляції взагалі перероблювали проект.

Більше того, у підвалі у нас стоїть вода, а проектанти кажуть: то так і має бути.

– Але ж не має. То як будете вирішувати проблему з водою у підвалі?

– Зараз маємо робити ту зливову каналізацію, якої і не було в проекті. А це близько 2-3 мільйонів гривень.

“До вересня можна було б спробувати відкрити школу”

Школяри міста Вишневе

Минулого року у ЗОШ №1 було аж 6 класів першачків. Цього року буде не менше

– Що у планах робіт на найближчі місяці?

– За планом у квітні-травні маємо робити дощову каналізацію, дренаж, благоустрій.

І то в мене розрахунок, що патріот Вишневого Микола Стаднік за свої кошти зробить цю роботу. Він якось приїхав до мене і каже: в мене техніки повно, давай тобі зроблю. Кинулись робити, а проект такий, по якому неможливо щось зробити. Тому і дефектних актів багато.

До березня робитиму роботи власним коштом, дивитимуся що в мене по інших об’єктах, перекриватимусь… А далі?  Я не можу брати матеріали безкоштовно. Уявіть я приходжу і кажу: «Дайте мені матеріали,  а я розрахуюсь за 2 місяці». До того ж все подорожчало і дорожчає, бо прив’язане до валюти і цін на бензин. І яка ціна буде на матеріали через два місяці – невідомо.

Та ж зарплата: зарплата в кошторисі закладена на рівні 3400 грн. Як думаєте за таку зарплату хтось працює? Коли навіть підсобник отримує по 350-400 гривень в день.

– До речі про працівників. Чи вистачає на будівництві зараз робочих?

– Зараз працюють електрики, фахівці з металу, незабаром мають розпочати роботу вентиляційники. Із квітня починаємо оздоблювати стіни. Це потрібно робити за сприятливої погоди, коли тепло.
На останній нараді був директор школи, з ним спілкуємося, він все розуміє.
Потрібно, щоб чимшвидше місцевий бюджет виділив гроші. Якщо на цю школу виділити ті 40 мільйонів, які заплановано, і якщо все буде нормально із під’єднанням до мереж, то до вересня можна буде спробувати її відкрити.

При цьому я не повинен ходити до мера, в РЕС, домовлятися про приєднання до мереж, моє завдання – побудувати об’єкт.

“Зробили зі школи помийку, значить, це комусь вигідно”

– Ви шкодуєте, що взялися за цей доволі таки проблемний проект?

– Зараз шкодую. А коли брався за цей проект думав, що я щось роблю хороше. Думав так: моя фірма зробить школу, всі скажуть «Ти зробив хорошу справу, не боїшся працювати з бюджетом». Бо всі бояться працювати із бюджетом. У бізнесі, коли приймають проект – приймають 3 людини, а тут 33.

Шкодую, але зробити маю, хоча робота, чесно кажучи, напряжна, тебе ніхто не слухає, всі кричать за ті 30 мільйонів. По факту, мене найняли люди, які не знають, чого вони хочуть.

Ремонт Школи №1 міста Вишневе

По ходу виконання ремонтних робіт, постійно з’являються нові, не передбачені у кошторисі

– Ви працювали закордоном чи так само там відбувається будівництво?

– Я працював в Чехії  90-х роках. Там немає такої бюрократії як у нас. У нас же: зараз грошей не має, зате потім рішенням сесії виділять фінансування 25 серпня. А потім зберуть біля школи дітей і скажуть: «Дивіться, яка фірма погана, отримали 40 мільйонів гривень і нічого не зробила».

– Які Ви зараз вбачаєте найбільші проблеми, що можуть вплинути на термін добудови?

– Зараз я бачу такі проблеми: ми не використали кошти, бо за технологією не могли це зробити. Нам довелося додатково виконувати роботи, які по ходу будівництва з’являлися: покрівля, проект по вентиляції. У будівельників є роботи, яких ніхто не бачить, але вони дорого коштують: колодязі, які чистили; труби, які підключали; сантехніка і гідравліка, які робили.

А все чому? Тому що за 6 років ніхто не міг поставити діда з берданкою, щоб охороняв приміщення. Зробили зі школи помийку, значить, комусь це вигідно. А крайнім, як завжди, буде останній підрядник.

Спілкувався Володимир Кривошапко

Всього коментарів: 0

Залишити коментар

Ваш e-mail не буде опубліковано.