Сергій Нагорняк: «Застосування системи ProZorro на допорогові закупівлі робіт могло б заощадити мінімум 10 мільйонів щороку»

Застосування системи ProZorro на допорогові закупівлі робіт могло б заощадити мінімум 10 мільйонів щороку

Notice: Undefined variable: columns in /home/zerada/nagorniak.com.ua/www/wp-content/themes/your-clean-template-3/functions.php on line 317

19 жовтня депутат Вишневої міської ради Сергій Нагорняк ініціював запровадження у Вишневому системи допорогових закупівель Prozorro. У разі, якби ініціативу підтримали депутати на сесії, яка відбулася 24 листопада, це дозволило б місту зекономити від 9,6 % до 46 % від загальної суми робіт.

«Щороку у Вишневому витрачаються величезні суми на проведення різноманітних робіт. Так, відповідно до плану економічного, соціального та культурного розвитку на 2016 рік передбачено фінансування робіт на суму 110,6 млн.грн. Відтак, проведення допорогових закупівель через ProZorro могло б заощадити  мінімум 10 мільйонів на рік, а громада за ці кошти могла б вирішувати нагальні проблеми, наприклад, утеплити будинки, забезпечити ремонт комунальних мереж, доріг та тротуарів!» – наголосив Сергій Нагорняк.

Проте, після тривалих обговорень, вишнівські депутати вирішили, що вочевидь для міста це зашвидкий прогрес.

Під час обговорення проекту рішення в профільній комісії депутати висловлювали два основних аргументи: про брак часу на проведення тендерних процедур у разі настання надзвичайної ситуації та те, що застосування тривалої процедури торгів паралізує діяльність комунальних підприємств. Комісія рекомендувала розробити окремий порядок допорогових закупівель.

На початку сесії Сергій Нагорняк роздав довідки про  допорогові закупівлі, в яких з посиланням на конкретні норми законодавства довів, що обидва побоювання членів комісії є  безпідставними, а ретельно розроблений Порядок допорогових закупівель давно запроваджено  ДП «Прозорро».

«Насправді ж  система ProZorro паралізує лише систему «відкатів». А негативне рішення депутатів Вишневої міської ради – це ще одне свідчення того, що конкуренція і прозорість нікому тут не потрібні. Тож на корупцію ще тривалий час буде багата вишнівська земля», – констатував Сергій Нагорняк.

Довідково:
Допорогові закупівлі — це закупівлі товарів, послуг та робіт, вартість яких є меншою за вартість, що встановлена в абз. 2, 3 частини 1 статті 2 Закону України «Про публічні закупівлі». Зокрема, для робіт такий поріг встановлено у 1,5 млн. грн.

Депутатський проект рішення «Про забезпечення прозорості і відкритості процедури закупівель робіт із допороговою вартістю» стосується саме закупівлі робіт, оскільки поріг у 1,5 млн.грн. є занадто високим,  а практика застосування системи ProZorro доводить, що система дає відчутну економію вже при вартості закупівлі від 5 тис.грн.

Затвердження зазначеного проекту рішення, забезпечило б підвищення рівня прозорості і відкритості на всіх етапах закупівель, сприяло б добросовісній конкуренції та забезпечило максимальну ефективність використання бюджетних коштів.

Поіменне голосування

Всього коментарів: 0

Залишити коментар

Ваш e-mail не буде опубліковано.