Проект про застосування мораторію на тарифи

Із 1 липня 2016 року тарифи на комунальні послуги для населення зросли майже удвічі. Необґрунтовані дії посадовців спонукають нас до рішучих кроків.

Інформація по проекту

Характеристика стану речей в галузі, яку унормовує рішення

Запроваджене з 1 липня 2016 року збільшення розміру цін і тарифів на житлово – комунальні послуги, електрику та газ без одночасного вирішення питань забезпечення повної зайнятості населення в місті Вишневому та перегляду рівня мінімальної заробітної плати та інших соціальних стандартів, їх індексації, призведе до непомірного фінансового перенавантаження на кожного мешканця міста Вишневого та істотного зниження їх рівня життя, підвищить соціальну напругу у суспільстві, а також сприятиме утворенню значної заборгованості населення міста Вишневого перед організаціями, що надають житлово-комунальні послуги та здійснюють тепло- та енергозабезпечення (в тому числі значно підвищить кількість неплатників внаслідок відсутності коштів у населення).

Вихід з ситуації

Практичний і реальний вихід з ситуації полягає у максимальному використанні можливостей, що надані постановою КМУ від 05 квітня 2014 року N 83 “Про посилення соціального захисту населення в умовах підвищення цін і тарифів на комунальні послуги”.
Не можна допустити випадків, коли люди через необізнаність або через технічні проблеми не оформлять субсидію до початку опалювального сезону.

Збільшення тарифів збільшило кількість осіб, які можуть претендувати на субсидію. Якщо людина, яка не має коштів на оплату послуг, не звернеться по субсидію, зазнає втрат і збитків міське комунальне господарство, внаслідок кризи неплатежів.

Багато людей не оформляють субсидії виключно через технічні проблеми, які досить легко виправити фахівцям (наприклад, зареєстровані у житлі члени родини, які фактично там не проживають).

Потреба і мета прийняття рішення

Метою проекту рішення є недопущення зниження рівня життя населення міста Вишневого, зниження соціальної напруги серед населення, а також сприяння стабільним розрахункам населення за отримані житлово – комунальні послуги (в т.ч. теплоенергію, електроенергію, природний газ та ін.).

Прогнозовані наслідки прийняття рішення

Прийняття рішення дозволить кожному мешканцеві міста Вишневого, який має право на одержання житлової субсидії, отримати кваліфіковану допомогу в оформленні документів та усуненні технічних проблем при їх оформленні.

Прогноз щодо можливого зменшення надходжень або збільшення видатків місцевого бюджету внаслідок ухвалення відповідного рішення

Реалізація зазначеного проекту рішення не потребує додаткових витрат з міського бюджету та у разі прийняття не змінить надходжень чи видатків місцевого бюджету.

Хронологія проекту

Дата Подія

Коментарі

Всього коментарів: 0

Залишити коментар

Ваш e-mail не буде опубліковано.

Соціальні мережі:

Поділитися: