На бюджетній комісії депутати не підтримали можливість значної економії міських коштів

На бюджетній комісії депутати не підтримали можливість значної економії міських коштів

Одним із питань порядку денного сьогоднішнього засідання комісії з питань фінансів, бюджету, соціально-економічного розвитку, комунальної власності та приватизації було обговорення депутатської ініціативи Сергія Нагорняка про допорогові закупівлі робіт в системі Prozorro.
Нагадаємо, що проект стосується тільки робіт (не товарів чи послуг). Щороку в м.Вишневе витрачаються величезні суми на проведення робіт. Планом економічного, соціального та культурного розвитку міста Вишневе на 2016 рік передбачене фінансування робіт на суму 110,6 млн.грн. Профільним законом передбачено, що для робіт вартістю до 1,5 млн.грн. виконавець робіт може визначатися або на публічних торгах в Prozorro, або самостійно на розсуд Замовника. Місцева влада має повноваження для того, щоб зобов’язати комунальні підприємства і установи здійснювати допорогові закупівлі робіт (тобто вартістю до 1,5 млн.грн.) також в системі Prozorro.

 

Ініціатива депутата полягає у тому, щоб міська рада скористалася своїми повноваженнями та запровадила обов’язковість проведення всіх допорогових закупівель робіт через Prozorro. У разі запровадження такої системи, це зекономить громаді від 9,6 % до 46 % від загальної суми робіт.

«Ми всі розуміємо, що існує більш-менш однакова для всіх виконавців ціна певної роботи. У випадку застосування Prozorro виникає суттєва різниця між розміром бюджетного фінансування робіт та власне ціною роботи, і ця різниця внаслідок конкурентних торгів заощаджується, залишається у розпорядженні громади. У випадку, коли Prozorro не застосовується, вищевказана різниця між фінансуванням і реальною ціною нікуди не зникає, але гроші ділять між собою керівник Замовника і обраний ним на власний розсуд виконавець робіт. Мета проекту – щоб ці гроші замість їх кишень залишалися в кишенях громади», – пояснив значення проекту рішення для громади, помічник Сергія Нагорняка, юрист Вадим Пастушенко.

Cпроба запобігти розкраданню коштів

Проте така спроба запобігти розкраданню коштів громади зустріла активний супротив присутніх представників депутатів міськради. Загалом, претензії звелися до такого: депутат Лисевич В.І. висловився проти проекту рішення, оскільки мав негативний досвід закупівлі товарів шляхом тендеру, а також у разі настання надзвичайної ситуації, що потребуватиме аварійних робіт, не буде часу проводити тендерні процедури.

Відповідь помічника депутата Сергія Нагорняка зводилася до того, що зазвичай причиною невигідних публічних закупівель є неякісна підготовка тендерної документації (коли єдиним критерієм оцінки пропозиції є ціна, а не якість чи строки) профільним законом і так передбачено, що у випадку надзвичайних ситуацій публічні торги не проводяться. Зауважимо, що така норма міститься у абз.3 ч.2 ст. 35 ЗУ «Про публічні закупівлі».

Депутат Пантель Є.П. висловився проти проекту рішення, оскільки воно паралізує діяльність комунальних підприємств, зокрема потребуватиме тривалої процедури торгів.

Відповідь помічника депутата Сергія Нагорняка зводилася до того, що процедура допорогових закупівель передбачає строк в один-два дні, що є несуттєвим та ніяк не може «паралізувати» роботи.

P. S.

Слід зауважити, що висловлені аргументи депутатів є типовими, і на них вже давно є відповідь центральної влади:

«Не треба прикривати піклуванням про громаду власну неспроможність нормально планувати і витрачати гроші платників податків»

М. Нефьодов (Заступник міністра Мінекономрозвитку України)

«Уряд неодноразово наголошував, що всі 100% закупівель за кошти платників податків мають йти через систему ProZorro! Не мають кошти бюджету йти туди, де ділки будуть сувати в них руки та не звітувати про використання!»

В. Гройсман (Прем’єр-міністр України)

Всього коментарів: 1
    • Автор: Сергій Нагорняк (депутат Вишневої міськради): 1 квадратний метр дорожньої розмітки - за 572 грн | Моя Київщина
    • http://mykyivregion.com.ua/2017/06/27/sergij-nagornyak-deputat-vishnevoyi-miskradi-1-kvadratnij-metr-dorozhnoyi-rozmitki-za-572-grn/
    • Додано: 27 Червня, 2017/07:52

    […] — гроші вишнівчан.  Депутат Сергій Нагорняк подавав такий проект рішення на розгляд міськради. Як і передбачалося,  міський голова та депутати  […]

    Відповісти

Залишити коментар

Ваш e-mail не буде опубліковано.